Dołącz do Ambasadorów Braci Mniejszych

Ambasadorzy Braci Mniejszych zachęcają ełczan do udziału w organizowanych przez stowarzyszenie akcjach i wydarzeniach dotyczących zwierząt żyjących w mieście.

 

– W listopadzie finalizujemy projekt „Misja koty” – mówi Ewa Dąbrowska ze Stowarzyszenia Ambasada Braci Mniejszych. – Głównym założeniem projektu jest edukowanie i uwrażliwianie w kontekście zwierząt miejskich: podniesienie świadomości mieszkańców na temat humanitarnego traktowania zwierząt, ich praw, potrzeb, edukowania na rzecz konieczności ograniczania ich rosnącej bezdomności etc. W tym celu wspólnie z mieszkańcami, młodzieżą, a także miłośnikami zwierząt budujemy kocie zimowe mieszkania. Pierwsze takie budowle w tej edycji już powstały, z udziałem dzieci wykonaliśmy kilka nowych zimowych kocich schronień.

Kolejne kocie schronienia będą budowane w: Miejskim Przedszkolu Niezapominajka – 20 listopada o godz. 9; w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Wileńskiej 25B – 21 listopada o godz. 16; w Przychodni Weterynaryjnej Reksio przy ul. Kajki 34 – 22 listopada o godz. 12:00.

– Przy tej okazji organizujemy też zbiórkę na rzecz ełckich kocich bezdomniaków, m.in.: karmę, miski, koce, poduchy, legowiska – dodaje Ewa Dąbrowska. – Zbierane są w przedszkolu „Niezapominajka”, w Szkole Podstawowej nr 3 oraz w Reksiu. Zachęcamy do przyłączenia się do ambasadorów braci mniejszych i stworzenia niepowtarzalnego środowiska zwierzolubów w Ełku. Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych wydarzeniach.

Projekt dofinansowany ze środków Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych Stopa. Program Działaj Lokalnie wspierają: powiat ełcki, miasto Ełk, gmina Kalinowo, gmina Prostki, gmina Stare Juchy i gmina Świętajno.

Fot.: Stowarzyszenie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015