Dwie perły trafiły do Ełku

W tegorocznej ósmej edycji bezpłatnego rankingu Dziennika Gazety Prawej, miasto Ełk otrzymało „Perłę Samorządu 2020” w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców, a prezydent Tomasz Andrukiewicz zajął I miejsce w kategorii najlepszych włodarzy. Gala finałowa odbyła się wczoraj (12 października) online.

 

Ranking „Perły Samorządu” honoruje najlepsze gminy oraz ich włodarzy. Udział w rankingu jest całkowicie bezpłatny (na każdym etapie), a nad prawidłowym przebiegiem wyboru czuwa Kapituła Rankingu złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej. Oceny wniosków dokonano w oparciu o sprecyzowane kryteria oraz zasady.

 

W tegorocznej ósmej edycji rankingu „Perły Samorządu”, przypadającej w roku 30-lecia jubileuszu polskiej samorządności, prezydent Tomasz Andrukiewicz zajął I miejsce wśród włodarzy w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców, a miasto Ełk – II miejsce.

 

Dziękuję moim współpracownikom, ale przede wszystkim ełczanom, bo to dzięki nim jestem prezydentem (…). To nagroda nie tylko dla prezydenta, ale również dla miasta. Dziękuję za to wyróżnienie. Zauważyłem, że wielu zwycięzców i nagrodzonych są to miasta nad wodą, nad morzem i na Mazurach. Te dobre myśli, dobre prądy i dobre wieści niech płyną z dobrym wiatrem. I niech ten dobry wiatr znad morza, Mazur i centralnej Polski dotrze do rządzących. My jako samorządowcy, jako włodarze na co dzień spotykamy się z problemami, oczekiwaniami i wyzwaniami. Niech rządzący nas usłyszą. Naszą siłą jest solidarność, współpraca i jedność działania na rzecz obywateli. Jeszcze raz serdecznie dziękuję – powiedział Tomasz Andrukiewicz, prezydent miasta Ełku.

 

W rankingu oceniano samorządy i włodarzy pod kątem działalności w zakresie m.in. zarządzania gminą i finansami, przestrzeni i infrastruktury, gospodarki i pracy, oświaty i wychowania, zdrowia, transportu publicznego, gospodarki odpadami oraz klimatu i jakości powietrza.

 

Miano „Pereł Samorządu” trafiło do tych, którzy realizują powierzone prawem zadania, w inspirujący sposób odnoszą się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych, a w efekcie zapewniają lokalnym społecznościom dobrą jakość życia. Do udziału w rankingu mogły zgłosić gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miasta do 100 tys. i miasta powyżej 100 tys.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły: Ministerstwo Klimatu, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Rozwoju, Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego.

źródło:www.elk.pl

8 odpowiedzi na “Dwie perły trafiły do Ełku”

 1. Lokator pisze:

  Gminy i miasta mogły się zgłosić. Ile musiały wpłacić za ten wątpliwe nikomu nie znany dyplom. HUMORZASTY spędza noce szukając w sieci wszystkiego co mogą mu nadać, miejsce jest uzależnione od wysokości wpłaty. Kompromitacja tego faceta jest tak wielka że już nic mu nie pomoże.

 2. Awr pisze:

  Szkoda że cena śmieci taka wysoka…

 3. Bezradny pisze:

  Nie dajmy się nabierać na te bzdury. Jakiś dziwny jeden podpis. Rado miasta sprawdź ten dokument zapytaj ile to cudo kosztowało.

 4. Jan pisze:

  Gratuluje Panie Prezydencie. Nasz Ełk jest piękny.

 5. MM pisze:

  Jasio a co ty w życiu widziałeś.

 6. Ernest pisze:

  1 miejsce w zadłużaniu miasta i marnotrawstwie

 7. Anonim pisze:

  196 zarażeń dziś na WM A HUMORZASTY opłacone dyplomy ściąga.

 8. Wiesia pisze:

  Ciagle jesteście nie zadowoleni. Docdńmy takiego prezydenta. Dużo robi, wszędzie jest, dba o Ełk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 27 = 37

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

32 + = 35

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015