Dworczyk: osoby przylatujące z Wlk. Brytanii mogą zgłosić się do sanepidu, by zrobić test antygenowy

Każda osoba, która w poniedziałek, jeszcze przed zawieszeniem lotów z Wielką Brytanią, przyleci do Polski może zgłosić się do stacji powiatowej sanepidu, gdzie zostanie przeprowadzony szybki test antygenowy na obecność koronawirusa – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

W poniedziałek (21 grudnia), o godz. 10 zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który zajmie się m.in. sprawą nowej odmiany koronawirusa w Wielkiej Brytanii – przekazał PAP rzecznik rządu Piotr Müller. Rzecznik rządu poinformował później w niedziele na Twitterze, że ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek.

 

Szef Kancelarii Prezesa Rady ministrów były pytany w poniedziałek w RMF FM, jakie decyzje mogą zostać podjęte na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

 

– Dyskusje będą dotyczyły dalszych działań, czasu ograniczenia lotów pomiędzy Wielką Brytanią a Polską. W najbliższych kilkudziesięciu godzinach muszą zapaść decyzje co dalej – powiedział szef kancelarii premiera.

 

Zaznaczył, że w niedzielę trwały intensywne konsultacje między partnerami zagranicznymi a polskim rządem i na końcu zapadła decyzja o zawieszeniu lotów z Wielką Brytanią od północy z poniedziałku na wtorek, by – jak zaznaczył – osoby, które są już na lotniskach w Wielkiej Brytanii mogły przylecieć do kraju.

 

Dworczyk pytany, czy osoby, które jeszcze dziś przylecą do Polski będą poddawana kwarantannie powiedział, że w niedzielę minister zdrowia Adam Niedzielski podjął decyzję, że każda taka osoba może zgłosić się do stacji powiatowej sanepidu i będzie miała pobrany wymaz.

 

– Czyli szybki test antygenowy zostanie u takiej osoby przeprowadzony – dodał Dworczyk. (PAP)

Jedna odpowiedź do “Dworczyk: osoby przylatujące z Wlk. Brytanii mogą zgłosić się do sanepidu, by zrobić test antygenowy”

  1. Art. M pisze:

    Pisowskie lenie. Dlaczego nie ma punktu testowego od razu na lotnisku. PiS to nieszczęście dla Polski.

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015