Działkowiec zatrzymał włamywacza

Zarzuty 6 kradzieży z włamaniem i 8 zniszczeń mienia usłyszał 25-latek zatrzymany przez ełckich policjantów. Mężczyzna kilkakrotnie włamywał się do altanek działkowych. W trakcie próby ucieczki po kolejnej kradzieży, zatrzymał go jeden z działkowców. Za karę 25-latek może spędzić w więzieniu nawet 10 najbliższych lat. Policjanci sprawdzają, czy podejrzany dokonał również innych kradzieży.

 

O kradzieżach z włamaniem na terenie ogródków działkowych ełccy policjanci dowiedzieli się w połowie września. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że sprawca wchodził do wnętrza altanek wyłamując drzwi, uszkadzając wkładki zamków lub wybijając szyby okienne. Skradziony został głównie sprzęt elektryczny m.in. piły, wkrętarki, a także ubrania i żywność.

 

Mundurowi dostali informację od jednego z działkowców, który podczas pobytu na swojej działce zobaczył uciekającego mężczyznę. Podejrzewając, że może być to złodziej pobiegł za nim, zatrzymał go i od wezwał policję. Działkowiec nie mylił się. Okazało się, że ujął sprawcę włamań i kradzieży.

 

W plecaku zatrzymanego 25-latka policjanci znaleźli rzeczy, które do niego nie należały. W trakcie wykonywania kolejnych czynności, mundurowi odzyskali także inne skradzione rzeczy. Wszystkie przekazane zostaną właścicielom.

 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 25-latkowi zarzuty 6 kradzieży z włamaniem oraz 8 zniszczeń mienia. Łączna wartość strat to blisko 2 tys. 600 zł. Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Tłumaczył się, że przyjechał do Ełku z Suwałk bez środków do życia i okradał altanki, żeby mieć pieniądze na jedzenie i alkohol.

 

– Nie zostawiajmy w domkach przedmiotów wartościowych i łatwopalnych – przy końcu sezonu do działkowców apelują policjanci. – Dobrze jest znać numery seryjne sprzętu lub oznakować swoje rzeczy, w przypadku kradzieży pozwoli to na jednoznaczną identyfikację. O każdej niepokojącej sytuacji na swojej działce czy też na działkach sąsiadów należy powiadomić policję.

 

kk

Fot.: KPP Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: antoni

  Wybudujmy kładkę, ograniczmy jezioro, i dziwmy s ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: Kibic

  Jeśli chodzi o hale tenisową, to zasługa Pana p ...

 • Przeżyli razem 50 lat i więcej: oj, "redaktorki, redaktorki" ...

  Przeczytajcie swoje pierwsze zdanie ... ...

 • Poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Siedlisk: Janusz

  Dobry prezent za duże pieniądze ,ale szkoda ze t ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: D. W

  Wiemy ze Pani Anna juz podjęła temat osiedla pod ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015