Dzieci rolników pojadą na zimowisko do Zakopanego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe wraz z Gminą Ełk i Międzyszkolnym Ludowym Uczniowskim Klubem Sportowym „Pojezierze Ełckie” organizuje zimowisko dla 160 dzieci rolników. Wypoczynek odbędzie się w terminie od 18 do 27 stycznia 2019 roku. Dzieci zostaną zakwaterowane w Domy Wypoczynkowym „U Franka” (ul. Piszczory 19a, 34-500 Zakopane) oraz Willi „Grzesiczek” (Olcza-Stachonie 35, 34-500 Zakopane).

 

Z wypoczynku zimowego mogą skorzystać dzieci z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, urodzone po 1 stycznia 2003 roku, których co najmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie (jednocześnie ma ubezpieczenie emerytalno-rentowe oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie) lub pobiera rentę bądź emeryturę z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

 

Organizator zapewnia całodobowe wyżywienie, zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną (kierownicy, wychowawcy), opiekę medyczną, ubezpieczenie od następstw niebezpiecznych wypadków, atrakcyjny program kulturalno-oświatowy i wycieczki krajoznawczo-turystyczne. W ramach programu minimum 2 wycieczki z przewodnikiem w góry (w tym Rusinowa Polana, Morskie Oko dla chętnych, Dolina Chochołowska, Gubałówka, kulig, termy w Chochołowie i Szaflarach, Aquapark w Zakopanem, zwiedzenie Zakopanego z przewodnikiem, prelekcja i zwiedzenie Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, zwiedzenie Krakowa i Wadowic oraz w drodze powrotnej Częstochowy – udział w Apelu Jasnogórskim).

 

Zapewnione są też zajęcia sportowe na lodowisku i stoku oraz warsztaty edukacyjne z elementami nauki i doskonalenia gier umysłowych, logicznych i intelektualnych. Istnieje możliwości udziału dzieci w wypoczynku, których rodzice nie opłacają KRUSU za 100% odpłatnością (1200 zł). Cena nie obejmuje wypożyczenia nart i wjazdu na stoki.

 

O zakwalifikowaniu uczestników decyduje kolejność zarejestrowania się elektronicznie na stronie Gminnego Zrzeszenia LZS w Ełku (kliknij tutaj), dostarczenie lub przesłanie kompletu oryginalnych dokumentów w terminie 10 roboczych dni od zarejestrowania się w systemie: karty uczestnika kolonii, zaświadczenia z Placówki Terenowej KRUS na adres: Urząd Gminy Ełk, ul. T. Kościuszki 28A, 19-300 Ełk, z dopiskiem „ Zimowisko 2019”.

 

W razie pytań i wątpliwości należy kontaktować się z Tomaszem Bartnikiem, przewodniczącym Gminnego Zrzeszenia LZS w Ełku, koordynatorem organizacji zimowego wypoczynku (tel. 518034640, 516106667, 876194534). informację są również dostępne na stronie internetowej Gminnego Zrzeszenia LZS w Ełku.

 

Źródło: Urząd Gminy Ełk

7 odpowiedzi na “Dzieci rolników pojadą na zimowisko do Zakopanego”

 1. Jar pisze:

  Dyskusyjny temat że względu na tego pana. Choć robi dobra robotę to bezdyskusyjne. Wyzywanie policjantów od gestapowcow to nie jest dobry przykład dla dzieci.

 2. Zenek pisze:

  Tomek B.niegrzeczny był podczas ,,Ełckiej Wojny Kebabowej”wstyd jak cholera teraz nie ma prawa umoralniac kogokolwiek. .

 3. Wanda. Konieczki pisze:

  Naniebezpieczniejsze są przyswyczajenia tego pana. Kiedyś może to drog kosztować. Wtedy wszyscy powiedzą nie wiedzieliśmy.

 4. Nwe jan pisze:

  To pracownik Pana wójta. Co Pan wójt na to?

 5. Jerzy pisze:

  Ten gość działa pod publikę a generalnie to się ślizga od wielu lat,jakieś dwie ,trzy imprezy w roku,wywiad i fotka w radio 5 czy wiadomościach gminy i tyle.

 6. Marriu pisze:

  Dzieci rolników?! Jakaś dyskryminacja?! Czemu ZUS nie organizuje zimowiska dla moich dzieci?! Przecież opłacam składki…

 7. ala pisze:

  A kiedy on znajdzie czasd by jechac z dziecmi kiedy non sopp nawalony.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015