Dzięki reakcji policjantów nie doszło do wybuchu gazu

Starsi sierżanci: Piotr Olejniczak i Wojciech Ostrowski z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ełku zapobiegli wybuchowi gazu w budynku wielorodzinnym i ewakuowali znajdujące się tam osoby. Zatrzymali także 55-letniego mężczyznę, który groził żonie wysadzeniem domu.

 

Do oficera dyżurnego zadzwoniła przestraszona kobieta. Mówiła, że mąż grozi jej pozbawieniem życia i chce wysadzić dom w powietrze. Na miejsce wysłano policyjny patrol. Kobietę zgłaszającą zdarzenie mundurowi spotkali przed budynkiem. Z jej relacji wynikało, że po powrocie z pracy przed drzwiami mieszkania poczuła ulatniający się gaz. Nie mogła wejść do środka, bo mąż nie chciał otworzyć jej drzwi.

 

Woń ulatniającego się gazu interweniujący policjanci wyczuli już kilka metrów od drzwi wyjściowych. Były one zamknięte, a mężczyzna nie chciał dobrowolnie otworzyć. Funkcjonariusze podjęli wiec decyzję o ich wyważeniu. W mieszkaniu zastali będącego pod wpływem alkoholu 55-latka.

 

W mieszkaniu policjanci zauważyli również, że pokrętła kuchenki i zawór butli gazowej są odkręcone. Nie czekając na przyjazd pozostałych służb podjęli działania ratunkowe. Zakręcili zawory gazowe, otworzyli wszystkie okna i przeprowadzili ewakuację mieszkańców budynku. Ustalili, że w trakcie ewakuacji w budynku łącznie znajdowało się 7 rodzin, w sumie 12. osób.

 

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Wstępnie zakwalifikowali je jako sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia życia i zdrowia, za co może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 8.

 

To nie pierwszy raz kiedy policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Ełku: st. sierż. Piotr Olejniczak i st. sierż. Wojciech Ostrowski zapobiegli tragedii. Ci sami policjanci kilka dni wcześniej pomogli dzieciom, które weszły na rozlewisko rzeki.

 

– To policjanci, którzy zawsze są gotowi nieść pomoc bez względu na to, czy są w służbie czy poza nią – twierdzi mł. insp. Paweł Szyperek, Komendant Powiatowy Policji w Ełku.

 

Warto podkreślić również, że mający uprawnienia ratownika medycznego st. sierż. Piotr Olejniczak wielokrotnie już udzielał skutecznej pomocy osobom będącym w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia.

 

tt
Fot.: KPP Ełk

2 odpowiedzi na “Dzięki reakcji policjantów nie doszło do wybuchu gazu”

  1. No cóż... pisze:

    TAKA ich praca/służba.

  2. pokrzywdzony pisze:

    szkoda ze nie podaja porazek i zaniechan…

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015