Ełk, ( od do )
wiatr: , wilgotność:
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w SP nr 4 w Ełku

26 sierpnia 2015 roku Minister Zdrowia podpisał rozporządzenie, które ogranicza dostęp uczniów do pokarmów tłustych, słonych oraz słodzonych stosowanych w ramach zbiorowego żywienia i przeznaczonych do sprzedaży w sklepikach szkolnych.

W trosce o zdrowie dzieci główny bohater dnia – Miś oraz nauczyciele klas 0 – III podjęli się edukacji żywieniowej współtworząc ,,Misiowe przepisy na zdrowie”. W towarzystwie przyniesionych do szkoły wielu ulubionych pluszaków dowiedzieliśmy się, jakie znaczenie dla zdrowia i prawidłowego rozwoju ma właściwe odżywianie się oraz aktywność fizyczna. Na zajęciach rozmawiano o czynnikach sprzyjających utrzymaniu zdrowia, dzielono się praktycznymi poradami, które pomogą wyrobić prawidłowe nawyki żywieniowe, by uczniowie świadomie mogli stosować poznane elementy zdrowego stylu życia w środowisku szkolnym i domowym. Tego dnia klasy przygotowały zdrowe posiłki.

Robiono kanapki, sałatki z owoców i warzyw, parzono herbatę z miodem i cytryną, wyciskano soki, degustowano różne gatunki miodu, rozwiązywano krzyżówki przygotowane przez uczniów klasy VIc, układano menu szkolnego obiadu. Najciekawszą smakowo i pod względem obowiązujących norm propozycją okazały się jadłospisy uczniów Ia, IIa, IIb, IId, IIIa. W nagrodę klasy otrzymają niespodzianki, a ich obiady zostaną przygotowane w szkolnej stołówce. Miś zajrzał także do sklepiku. Wskazał produkty prozdrowotne,  które powinny tam być, aby dzieci dokonywały dobrych wyborów. Na kartach pracy ,,W sklepiku Misia …” znalazły się zilustrowane oferty klas produktów ze zdrową żywnością. Obchody Dnia Pluszowego Misia umilił muzyczny występ uczniów grupy Oa  i klasy IIIa, ubarwiła zaś prezentacja prac uczestników konkursu plastycznego ,,Mój przyjaciel Miś”. W bibliotece można było obejrzeć wystawę książek i czasopism o misiach, podziwiać postacie niedźwiadków z plasteliny, a w świetlicy uczestniczyć w ,,Balu u Misia”. W ramach akcji charytatywnej odbyła się zbiórka przyborów szkolnych i materiałów papierniczych podopiecznym Fundacji ,,OTUlony w nadzieję” w Ełku
oraz fundacji wspierających naukę i rozwój dzieci mieszkających w Afryce.

Galeria

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: KIMONO

  UDZIAŁ JEST PŁATNY !!!!!! padłem watykańscy zd ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: kunamatata

  Niech się nocą po torowisku przejdą do bed ą m ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: rydzyk

  NO szczyty szczytów,brak słów ...

 • Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji „Zorientuj się na Ełk”: Anonim

  Cześć, ZSNEodbędzie się 15 kwietnia ;-) ...

 • Klub parlamentarny zaprasza: Marriu

  Wnuk słynnego prlowskiego kata patriotów przybę ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015