Dziesięć filarów Tomasza Andrukiewicza

 

Zaprezentowany w środę w Ełckim Centrum Kultury program wyborczy ugrupowania Dobro Wspólne to połączenie haseł socjalnych i rozwojowych. Duży nacisk jest w nim kładziony na wartości chrześcijańskie.

 

Było śpiewająco, z werwą i energią. Prezentacja kandydatów Dobra Wspólnego w październikowych wyborach samorządowych połączona była z promocją programu wyborczego. Na dziesięć filarów składają się: gospodarka i przedsiębiorczość; rodzina, młodzież, seniorzy; środowisko przyrodnicze; transport, drogi, inteligentne miasto; otoczenie; edukacja i szkolnictwo; zdrowie i bezpieczeństwo; sport i kultura; aktywni ełczanie i przyjazny urząd; finanse.

 

– Staję przed Państwem stremowany, z odpowiedzialnością, w przeświadczeniu, że jestem wśród przyjaznych mi ludzi, z którymi przez 12 lat zmienialiśmy miasto – powiedział do zgromadzonych Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku. – Chciałbym, żeby ełczanie mieli oczy szeroko otwarte i patrzyli na to, co zostało wykonane w ciągu tych 12 lat. Wykonaliśmy wspaniałe rzeczy, wielkie inwestycje, z których jesteśmy dumni. Przez te lata nie malowaliśmy tylko domów, nie sadziliśmy kwiatów, ale wykonywaliśmy inwestycje za ogromne pieniądze. Pozyskaliśmy 201 mln zł, aż 130 mln pochodzi z UE, a 70 procent inwestycji wykonywały ełckie firmy i ełccy przedsiębiorcy. Oznacza to, że dostarczaliśmy siły napędowej ełckiej gospodarce, że mieszkańcy mieli możliwość zarobkowania, pieniądze zostawały tutaj, są miejsca pracy. Spójrzmy na Strefę Ekonomiczną, pracuje tam 2600 ełczan, 1000 zostało zatrudnionych od kiedy jestem prezydentem miasta. Dzisiaj bezrobocie w Ełku jest najmniejsze w historii.

 

Tomasz Andrukiewicz chce kontynuować swoja politykę, dlatego ponownie ubiega się o urząd prezydenta. Stawia na dalszy rozwój, ekologię oraz zapewnienie zaplecza socjalnego dla grup uboższych i wykluczonych, nie obce są mu również problemy komunikacyjne miasta. Nie zamierza też rezygnować z kontynuowania programu rozbudowy miejsc użyteczności publicznej.

 

– To otoczenie, w którym żyjemy jest bardzo istotne, bo wpływa na to, jak postrzegamy świat, czy widzimy w nim dobro czy zło. My chcemy widzieć dobro, eliminując zło – argumentuje Tomasz Andrukiewicz .

 

Siłownia zewnętrzna na każdym osiedlu, bieżnia tartanowa i tor do jazdy na rolkach przy Szkole Podstawowej nr 7, tam też ma powstać pierwszy w naszym mieście park trampolin, multicentrum wraz z planetarium w byłej hali bokserskiej w ramach projektu „Ring2.0”, rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 5 – to tylko niektóre z elementów tej wizji.

 

Z innych planów zawartych w programie Dobra Wspólnego znajduje się m.in: obietnica bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców, budowa tzw. małej obwodnicy, rozwój turystyki oraz rekultywacja ełckiego jeziora.

Galeria

45 odpowiedzi na “Dziesięć filarów Tomasza Andrukiewicza”

 1. Arnold pisze:

  W ECK-u?
  To już to PiSowsko-katolickie ugrupowanie nie chowa się po kościołach ?

 2. BC pisze:

  Kiedy wreszcie zajmie się Pan i to Dobro podłączeniem Osiedla pod Lasem do sieci gazowniczej lub elektrociepłowni.Chyba dalej ludzie będą palić czym popadnie dla czystego środowiska.

 3. Arnold pisze:

  Nie zajmie się.
  Przecież najważniejsza jest…kładka nad jeziorem.

 4. Anonim pisze:

  Zdecydowanie popieram Pana Tomasz. To najlepszy prezydent jakiego miał Ełk

 5. Grzegorz pisze:

  Zdecydowanie popieram Pana Tomasz. To najlepszy prezydent jakiego miał Ełk

 6. yhy pisze:

  A co tam robi Hyzopski? Emerytura się znudziła?

 7. Witold pisze:

  „Tomas Andrukiewicz chce kontynuować swoją politykę” i wszystko jasne, znów paki, kładki, nowe plaże… a gdzie rozwój gospodarczy miasta? Gdzie nowi pracodawcy i nowe miejsca pracy? Spadło bezrobocie za pana prezydentury, bo Ukraińcy przyjechali i pana wybawili… Masakra…

 8. ktoś pisze:

  Ukraincy wybawili pracodawców. Brakuje pracowników. Brakuje fachowców. To wina prezydenta?? wydaje sie ze nie. Ełczanie zagłosują i zdecydują i wybiora Andrukiewicza bo to dobry kandydat.

 9. EWELA pisze:

  PIEKNY FILM. PŁAKAŁAM ZE SZCZĘŚCIA. T.A. BIEGA, PODCIĄGA SIE, SKACZE A GOSPODARKA Z BIEDY PŁACZE.

 10. pan pisze:

  Też mnie to wzruszyło: „Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego klubu przemęcza, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!”

 11. TA pisze:

  Serdeczne pozdrowienia z Mikołajek.

 12. Mieszkaniec Elku pisze:

  Miasto Ełk glosuje na Panią Annę Wojciechowską. Nigdy nie zagłosujemy na pisiora

 13. Dar5 pisze:

  Do Arnolda. Eck nic nie kosztuje.

 14. Jar pisze:

  Budowę Małej Obwodnicy ogłosił Pan Poseł Kossakowski. Mały kiedyś coś przebąkiwał ale jak zwykle nic z tego nie wyszło.

 15. Maria pisze:

  Zapoznałem się z programem Pani Wojciechowskiej. Gospodarka na pierwszym miejscu Brawo. Ten pan już nic nie wymyśli mówi o rodzinie a nie ma pojęcia co to wychowanie dzieci.. To tragedia kiedy dzieci wyjeżdżają szukać godnego życia i muszą pozostawić starszych rodziców. Pan TA nie zna tego uczucia.

 16. owsik pisze:

  Jakiekolwiek obietnice PO-PatologiiObywatelskiej są warte tyle co obietnice Ewy „na metr w głąb” Kopacz, Donalda twOSKARA Tuska-ruska, Grzegorza tw RADKA Schetyny i innych z Platformy OSZUSTÓW.

 17. Mieszkaniec pisze:

  Czy to prawda że szefem MZK jest brat Starosty i szefa Dobra Wspólnego.

 18. Anonim pisze:

  Yesku Yesku panie U chciałem Pana zapytać, czy to prawda że czeka Pan na dwa mieszkania u developerów.

 19. wek pisze:

  Panie Prezydencie w Elku potrzeba zlobkow w centrum miasta. Rozdaje Pan socjal na lewo i prawo a tu jest problem ze znalezieniem miejsca w miejskich placowkach.

 20. elek pisze:

  Ja bede glosowal na T Andrukiewicza ale modernizacja mostu przy placu JPII to jakas porazka od kwietnia zablokowali przejscie przez drewniany most. I ludzie dotad musza sie cisnac mostem przez WP. Zamiast rozebrac go pozniej, i etapami przeprowadzac modernizacje. Brak pomyslu na madra modernizacje.

 21. Dar pisze:

  Eluś glosuj na kogo chcesz. Co to nas obchodzi.

 22. Janusz pisze:

  Dziesięć filarów, a i tak zajmę się jednym – aby Ełk pięknie wyglądał. Szkoda że pan Andrukiewicz nie zajmie się tragicznym wręcz stanem jeziora. Jak umrze, będzie śmierdziało, to nici z pięknego miasta i turystyki. Ale co tam, można wiedzieć o problemie od kilku lat i nic z nim nie robić. Poza tym stawianie budynków w centrum Ełku na ul.A.Krajowej to totalna porażka. Było tyle protestów, a co zrobił pan Andrukiewicz? Olał to. Zając się sprawami ważnymi dla mieszkańców – żłobki, przedszkola, odór na osiedlu Baranki? Po co… Brak słów…

 23. Katarzyna pisze:

  Pan Andrukiewicz był dobrym prezydentem, zrobił wiele dobrego dla Ełku, widać gołym okiem co pan prezydent zrobił. Ale po tylu latch może warto oddać władzę? Bo oprócz tego pięknego wizerunku nic w Ełku się nie dzieje, a szkoda. Nie wiem jaka jest sytuacja jeziora Ełckiego, ale jeśli to prawda że z nim źle, to chyba to jest priorytet aby się tym zająć? Poza tym myślę, że warto już obrać inny kierunek rozwoju. A z tego co słyszę, to akurat kontrkandydatka pani Wojciechowska ma całkiem sensowny program.

 24. Wyborca pisze:

  Pani Wojciechowska ma program na całą kadencje. Stawia na gospodarkę to coś czego miasto potrzebuje. Zatrzymajmy na chwilę gadżety i zacznijmy sprowadzać poważnych inwestorów. Suwałki pokazały. że można.

 25. Ad. pisze:

  Klakierzy z DW chcą zablokować w Eck wyświetlanie filmu Kler. Kolejny skandal Małego i jego ekipy. Zamknijmy w wyborach ten rozdział.

 26. Jan pisze:

  Nigdy Kwiatkowski bez zgody małego nie wyskoczyłby z tym tematem. To gra TA. Cieniutki gra. Kler to wybór mieszkańców.

 27. Adam pisze:

  Szczyt bezczelności Andruka, po każdym wystąpieniu Wojciechowskiej kopiuje jej program.

 28. Mieszkaniec pisze:

  O jednostce wojskowej w Ełku zapadła decyzja dużo wczesniej i bez pytania TA.

 29. Adam pisze:

  Śledzę wybory w Ełku już wiele lat i nigdy jeszcze nie było tak bezczelnego kopiowania czyjegoś programu. Mały robi to bezkarnie i budzi współczucie u wyborców. Czeka ciągle co ogłosi Wojciechowska. Brak kultury panie wypłukany z pomysłów.

 30. Jak pisze:

  Panie Humorzasty pytam Pana w imieniu 57 tys mieszkańców bo tak ogłosiła PKW.co Pan robił 12 lat czemu nie zrobil Pan tego co podobno chce Pan zrobić teraz.

 31. As pisze:

  Pamiętajmy Ełczanie że prezio to pisior DW to pisiory byli z nimi w koalicji. Ełczanie nie głosują na pisiorów dobrzakow i na gowinowców przechrztów.

 32. Dan. pisze:

  Mam pytanie, czy to prawda że ta słynna już na cały kraj zapita Jola to piąta wyborcza narzeczona prezia.

 33. Fre. pisze:

  Ale boi się mały audytu. Strach ogromny.

 34. Dariusz pisze:

  Anna Wojciechowska najlepszym kandydatem. Prezio Jest bez szans.

 35. Ad pisze:

  Kandydatem PIS NA URZĄD PREZYDENTA W EŁKU JEST Andrukiewicz.

 36. Czytelnik pisze:

  Mam pytanie dlaczego sekretarz UM udziela ślubów w USC. Czy chodzi o przytrzymanie stolka kolesiowi z DW który pracuje w Warszawie. Proszę o odpowiedź na moje pytanie.

 37. Wyborcy PO pisze:

  Kolejny przekręt prezia. Pisior pisiorowi bratem. Jak starosta szefowi MZK też bracia spółka DW w natarciu. Bliski koniec. Mieszkańcy maja dość kantów.

 38. Wyborcy Baranki pisze:

  Bliski koniec prezia zwanego Małym i DW. 12 lat nieróbstwa wystarczy.

 39. Mieszkaniec pisze:

  12 lat i tak zadłużył miasto. Odsetki 11 mln rocznie czy miasto się z tego. Podniesie bo zmiany władzy konieczne.

 40. As pisze:

  Ale ma tupet tak zniszczył miasto żadnych inwestycji młodzież uciekła I pcha się znowu do koryta.

 41. Wyborcy pisze:

  15 tysięcy miesięcznie. Kolesie w MZK urządzeni. To cel rządów malucha

 42. Wyborca Elk. pisze:

  Mam pytanie, kto I na czyje polecenie zdjął baner Wojciechowskiej na ulicy Kosciuszki

 43. Wyborca pisze:

  Natychmiast po zdjęciu banera Wojciechowsiej powieszonono banery dobrzakow z dobra Wspolnego Tyszki I nijakiejwolnej. Tyszka to radny DW ale tylko przez 3 dni następne trzy dni jest u gowina a w niedziele sam nie wie komu służy.

 44. Mieczyslaw pisze:

  Uwaga mieszkańcy Ełku. Na stronach prezydenta miasta swoje uwielbienie i poparcie udzielili preziowi zaprzyjaznieni developerzy. Nazwiska zacytuję później.

 45. Kibic pisze:

  Panu Hyzopskiemu wyborcy wybilib z głowy kandydowanie. . Panie komendancie po co Panu to było. Był Pan raczej szanowany. Teraz jest Pan przegrany.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015