Dziś święto Straży Miejskiej. Ełcka formacja ma już 25 lat.

– Ełczanie coraz bardziej doceniają nasza pracę – mówi Krzysztof Skiba, komendant Straży Miejskiej w Ełku. – Mieszkańcy miasta obdarzają nas coraz większym zaufaniem i dzwonią do nas z nawet najdrobniejszymi problemami. Do realizacji naszych zadań zawsze podchodzimy tak, by jeśli nawet zgłaszany problem nie leży w naszych kompetencjach, starać się przekazać go instytucji, która w danym zakresie może pomóc. Każdy, kto zgłasza się do Straży Miejskiej z prośbą o pomoc, tę pomoc powinien otrzymać.

 

Dzisiaj (29 sierpnia), w rocznicę uchwalenia ustawy z 1997 roku, na mocy której Straż Miejska powołana została do życia, formacja obchodzi swoje święto. Na ulicach Ełku strażnicy pojawili się 25 lat temu. Wówczas było to 10 osób, z czego 7 służy miastu i jego mieszkańcom do dzisiaj. W ciągu tych 25 lat mundur ełckiego strażnika miejskiego założyły w sumie 42 osoby.

 

mm

4 odpowiedzi na “Dziś święto Straży Miejskiej. Ełcka formacja ma już 25 lat.”

 1. ełczanin pisze:

  To kiedy ta straż miejska powstała w Ełku? Bo jakoś pogubiłem sie w obliczeniach 🙁

 2. palimąka pisze:

  pogonić tych darmozjadow , czy wiecie ile nas kosztuje utrzymanie tych nierobów ???

  • Ełczanka pisze:

   Darmozjady to siedzą na Chopina. Byłam świadkiem nie raz kiedy to straż miejska szybciej docierała niż policja. Strażników niestety jest dużo mniej dwoją się i troją, podczas gdy policja g…o robi. Pełen szacun strażnikom miejskim

 3. strażnik pisze:

  palimąko nie wysługuj się innymi spróbuj ich sam pogonić. Ile kosztuje utrzymanie straży miejskiej – to jest w stanie w internecie znaleźć średnio tresowany szympans. A może się pochwalisz jaką to Ty pracę wykonujesz, że oceniasz innych pod anonimowym nickiem ?

Powiat Ełcki Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Uroczyste wręczenie stypendiów im. Jana Pawła II odbyło się we...
Powiat Ełcki W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu
Przekazanie odblasków na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Ełku...
Powiat Ełcki Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś, w...
Powiat Ełcki Nowa siedziba MOS-u
Podopieczni Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku mogą...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015