Ełccy wioślarze po Mistrzostwach Polski

Wioślarze z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku wzięli udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Polski Młodzików w wioślarstwie, które rozegrane zostały w miniony weekend na torze regatowym w Poznaniu.

 

W kategorii młodzieżowej UKS MOS EŁK reprezentowali: Szymon Piekarski i Adam Sinocha. Popłynęli w dwójce podwójnej wagi ciężkiej i po bardzo dobrym biegu półfinałowym minimalnie przegrali wejście do Finału A. Natomiast w Finale B nie ukończyli biegu ze względu na awarię sprzętu. Z rywalizacji wykluczyła ich pęknięta odsadnia.

 

Trzy kolejne osady z UKS MOS stanęły w szranki w Mistrzostwach Polski Młodzików. Były to dwie dwójki podwójne: dziewcząt w składzie Magdalena Należyta /Agata Ruchlewicz, która ostatecznie zajęła IX miejsce oraz chłopców w składzie Przemysław Pietrewicz /Hubert Hyzopski, którzy zajęli X miejsce. Trzecia osada to jedynka chłopców z udziałem Marcina Akackiego, który wygrał finał B i ostatecznie zajął VII miejsce.

 

Dla młodzików z ełckiego klubu był to pierwszy start na takiej imprezie. Trzymamy kciuki, by zdobyte doświadczenie zaowocowało już we wrześniu podczas Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które rozegrane zostaną w Iławie.

 

Wyjazd na regaty był współfinansowany z budżetu Miasta Ełk w ramach projektu Wioślarstwo Sportową Marką Miasta Ełku

 

Źródło: UKS MOS Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015