Ełccy wioślarze po Mistrzostwach Polski

Wioślarze z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku wzięli udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Polski Młodzików w wioślarstwie, które rozegrane zostały w miniony weekend na torze regatowym w Poznaniu.

 

W kategorii młodzieżowej UKS MOS EŁK reprezentowali: Szymon Piekarski i Adam Sinocha. Popłynęli w dwójce podwójnej wagi ciężkiej i po bardzo dobrym biegu półfinałowym minimalnie przegrali wejście do Finału A. Natomiast w Finale B nie ukończyli biegu ze względu na awarię sprzętu. Z rywalizacji wykluczyła ich pęknięta odsadnia.

 

Trzy kolejne osady z UKS MOS stanęły w szranki w Mistrzostwach Polski Młodzików. Były to dwie dwójki podwójne: dziewcząt w składzie Magdalena Należyta /Agata Ruchlewicz, która ostatecznie zajęła IX miejsce oraz chłopców w składzie Przemysław Pietrewicz /Hubert Hyzopski, którzy zajęli X miejsce. Trzecia osada to jedynka chłopców z udziałem Marcina Akackiego, który wygrał finał B i ostatecznie zajął VII miejsce.

 

Dla młodzików z ełckiego klubu był to pierwszy start na takiej imprezie. Trzymamy kciuki, by zdobyte doświadczenie zaowocowało już we wrześniu podczas Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które rozegrane zostaną w Iławie.

 

Wyjazd na regaty był współfinansowany z budżetu Miasta Ełk w ramach projektu Wioślarstwo Sportową Marką Miasta Ełku

 

Źródło: UKS MOS Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki „Ekonomiak” wśród najlepszych w kraju
Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku...
Powiat Ełcki O ełckiej oświacie z Ministrem Edukacji Narodowej
Szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski spotkał się w Zespole...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015