Ełccy wioślarze po Mistrzostwach Polski

Wioślarze z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku wzięli udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Polski Młodzików w wioślarstwie, które rozegrane zostały w miniony weekend na torze regatowym w Poznaniu.

 

W kategorii młodzieżowej UKS MOS EŁK reprezentowali: Szymon Piekarski i Adam Sinocha. Popłynęli w dwójce podwójnej wagi ciężkiej i po bardzo dobrym biegu półfinałowym minimalnie przegrali wejście do Finału A. Natomiast w Finale B nie ukończyli biegu ze względu na awarię sprzętu. Z rywalizacji wykluczyła ich pęknięta odsadnia.

 

Trzy kolejne osady z UKS MOS stanęły w szranki w Mistrzostwach Polski Młodzików. Były to dwie dwójki podwójne: dziewcząt w składzie Magdalena Należyta /Agata Ruchlewicz, która ostatecznie zajęła IX miejsce oraz chłopców w składzie Przemysław Pietrewicz /Hubert Hyzopski, którzy zajęli X miejsce. Trzecia osada to jedynka chłopców z udziałem Marcina Akackiego, który wygrał finał B i ostatecznie zajął VII miejsce.

 

Dla młodzików z ełckiego klubu był to pierwszy start na takiej imprezie. Trzymamy kciuki, by zdobyte doświadczenie zaowocowało już we wrześniu podczas Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które rozegrane zostaną w Iławie.

 

Wyjazd na regaty był współfinansowany z budżetu Miasta Ełk w ramach projektu Wioślarstwo Sportową Marką Miasta Ełku

 

Źródło: UKS MOS Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Punkt Szczepień Powszechnych otwarty
Powszechnych w Ełku, który znajduje się w hali sportowej Zespołu...
Powiat Ełcki Równać Szanse -Małe Granty
Ruszył konkurs „Równać Szanse - Małe Granty”, który jest...
Powiat Ełcki Nowy punkt szczepień w Ełku gotowy
Od środy, 5 maja, będzie można się zaszczepić przeciw Covid-19 w...
Powiat Ełcki Życzenia dla Maturzystów
Drodzy Maturzyści, przed Wami jeden z najważniejszych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015