„Ełcka Karta Seniora” – Nie masz? Złóż wniosek!

Już 3918 ełckich seniorów posiada „Ełcką Kartę Seniora”. Wydawana jest bezpłatnie i obejmuje system ulg oraz zniżek udzielanych przez miejskie jednostki organizacyjne, a także prywatnych przedsiębiorców. Kolejne osoby zainteresowane otrzymaniem karty mogą składać wnioski do Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Ełku.

 

Karta Seniora przyznawana jest bez względu na status materialny, wydawana jest bezpłatnie i na czas nieokreślony. Jest ona przeznaczona dla osób, które ukończyły 60 rok życia i są zameldowane na terenie Miasta Ełku. Głównym założeniem Karty jest m.in. zwiększanie dostępności do oferty kulturalnej, rekreacyjnej oraz sportowej organizowanej przez partnerów akcji, a także umacnianie roli i funkcji najstarszych mieszkańców miasta oraz poprawa ich warunków materialnych.

Karta uprawnia do:

  • 25% zniżki od przysługującego biletu, zgodnie z obowiązującym cennikiem na usługi (korty, lodowisko, park wodny, park linowy, siłownia, sauna, fitness, nauka pływania) organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

  • 50% zniżki na korzystanie z ofert i na udział w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Historyczne w Ełku

  • 20 % zniżki na wydarzenia, których wyłącznym organizatorem jest Ełckie Centrum Kultury oraz biletów na filmy w kinie ECK w wysokości 10 zł (oprócz seansów, na które zniżka dla seniorów ustalona jest oddzielnie: Senior w kinie, retransmisje i inne)

  • zniżki na korzystanie z oferty partnerów akcji – ełckich przedsiębiorców, którzy przystąpią do inicjatywy „Ełckiej Karty Seniora” na podstawie porozumienia.

Wnioski o wydanie karty można składać w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miasta Ełku za pomocą poczty elektronicznej na adres f.mosiej@um.elk.pl oraz pocztą tradycyjną na adres Urząd Miasta Ełku Wydział Polityki Społecznej, ul. Piłsudskiego 2, pokój nr 15 z dopiskiem „Ełcka Karta Seniora”.

 

Od 1 kwietnia 2016 r. do 31 grudnia 2020 r. do Wydziału Polityki Społecznej wpłynęło 5091 wniosków o wydanie Ełckiej Karty Seniora, natomiast wydano 3918 kart. Do tej pory do miejskiej akcji przystąpiło 33 partnerów, w tym 30 prywatnych przedsiębiorców.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Kobiet
...
Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015