Ełcka oświata włączy się w strajk nauczycieli

Niemal wszystkie placówki oświatowe włączą się do zaplanowanego na 8 kwietnia strajku. Protest nie odbędzie się jedynie w przedszkolach: „Perełka” i „Bajka” oraz w Centrum Edukacji Ekologicznej. Strajk trwać ma do skutku.

 

– Walczymy o uposażenie nauczycieli, ale nie tylko – mówi Alicja Hawrus, szefowa ełckich struktur ZNP. – Żądamy tysiąca złotych podwyżki dla wszystkich pracowników oświaty, również administracji i obsługi. To jeden z naszych najważniejszych postulatów. Chcemy też stabilizacji w zawodzie i poważnego traktowania zarówno nauczycieli, jak i pozostałych pracowników oświaty.

 

Pracownicy, którzy w referendum przedstrajkowym zadeklarowali chęć wzięcia udziału w proteście będą przebywali na terenie placówek, ale nie będą wykonywali swoich zawodowych obowiązków.

 

– Dyrekcje szkół zobowiązane są do tego, by zapewnić bezpieczeństwo uczniów oraz nauczycieli strajkujących i niestrajkujących – mówi Marek Chojnowski, starosta ełcki. – Na czas strajku zmienione zostały plany zajęć. Nauczyciele, którzy nie przystąpią do niego, będą normalnie prowadzili zajęcia. Wszystko jest pod kontrolą.

 

Opiekę na czas protestu zapewni dzieciom również samorząd miasta. W ełckim ratuszu funkcjonuje zespół zadaniowy do sprawy protestu nauczycieli, któremu przewodniczy Artur Urbański, zastępca prezydenta Ełku.

 

mm

14 odpowiedzi na “Ełcka oświata włączy się w strajk nauczycieli”

 1. Pączek pisze:

  Wakacje, ferie, święta, weekendy wolne jeszcze im źle. To strajk polityczny.

 2. luśka pisze:

  Nie popieram strajku nauczycieli.Jeśli maja tak żle, zawsze mogą zmienić zawód. Nie przepracowują się oj nie, nie. Wakacje, ferie. urlopy zdrowotne, 13- nastki i inne przywileje z Karty Nauczyciela.

 3. Mamna pisze:

  Nikt nie broni iść na nauczyciela.

 4. Xyz pisze:

  Guzik pani wie widocznie o pracy nauczyciela.

 5. mollys pisze:

  Trzeba było się uczyć jak tak zazdrościsz tych wakacji….Obyś cudze dzieci uczył Pączek!!!!!

 6. mollys pisze:

  A Ty tak zmieniasz sobie zawód gdy jest ci nie po drodze???? Jak inni strajkowali też kazałaś im zmienić zawód? Nie przepracowują sie???? To dołącz do ekipy nauczycieli, a po miesiącu pogadamy. Trzeba było się uczyć jak tak zazdrościsz tych wakacji….Obyś cudze dzieci uczyła Luśka !!!!!

 7. doświadczona pisze:

  Jak niektórzy nauczycielowe traktują uczniów, to woła o pomstę do nieba ,a jak rodzic przyjdzie, prosi o wyjaśnienie,dziecko ma później zrobiony HORROR przez takiego nauczyciela -mściciela

 8. Rodzic pisze:

  Jak PO zamroziło pensje w budżetówce to siedzieli cicho. Teraz im się przypomniało. Żenada.

 9. Ernets pisze:

  Czyli dzieci będą uczyły się w soboty i wakacje zaczną później, bo z tego co pamiętam to ‚program trzeba zrealizować’. Przykładem dobrym nie zaświecą jak i inne służby publiczne. Polubcie swoją pracę, albo zmieńcie ją, bo dzieci najwięcej przez wasze humory cierpią!

 10. Jeszcze Wolny pisze:

  Bardzo dobrze, godna płacą za pracę a nie socjalne rozdawnictwo.Trzeba skończyć z tą bolszewią.

 11. Ania pisze:

  Ernest, jaki probkem widzisz w nauce dzieci w soboty i wakacje? Może w końcu przestaniecie wygadywać nauczycielom wolne? Możemy pracować w wolne dni. Tylko powiedz to swoim dzieciom, że nie będą miały ani ferii ani wakacji.

 12. Ks.Andrzej pisze:

  Za komuny to by zomo w 15 minut rozpędziło te towarzystwo,i w nagrodę na wykopki albo do lasu na roboty wywieźli.Ach za PRL-u to było życie

 13. BC pisze:

  Za komuny to ludzie mieli więcej oleju w głowie bo wychodzili na ulice po 20 groszowej podwyżce ceny kiełbasy.Dzisiaj maja mały rozumek i nastawieni są tylko na branie kasy a reszcie nic się nie należy.Przeczytajcie Kartę nauczyciela i tam dokładnie jest wszystko napisane,nie ma takich długich wakacji ani ferii,wszystko ma swój limit.Kto układa plany jak nie nauczyciel w połowie sierpnia,kto musi pracować codziennie w domu bo nauka to nie tylko szkoła.Popieram wasz strajk a ci co was obmawiają mogą skończyć studia i parę kursów i do szkoły uczyć wasze dzieci.

 14. jack pisze:

  niech placówki zostana obciązone kosztem zapewnienia opieki nad dziecmi

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015