Ełcka szkoła „Piątka” i szpital miejski będą łatwiej dostępne

 

 

Rozpoczęła się realizacja projektu „Poprawa mobilności miejskiej w MOF Ełk – na obszarze os. Jeziorna i os. Baranki”, dzięki czemu ełczanie staną się bardziej mobilni. Łatwiej będzie im zrezygnować z przemieszczania się własnym autem. Zdrową alternatywą będzie rower, a bardziej przyjazną dla środowiska – korzystanie z usług komunikacji miejskiej.

 

– Projekt swoim zakresem obejmuje rozbudowę sieci dróg rowerowych wzdłuż ulic: św. Wojciecha, św. M.M. Kolbego, Baranki oraz budowę wydzielonego ciągu pieszego i pieszo-rowerowego – mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent miasta Ełku.  Zmodernizowane zostanie również oświetlenie wzdłuż linii komunikacji miejskiej oraz projektowanej ścieżki rowerowej o łącznej długości 1770 metrów. Mam tu na myśli wymianę słupów oświetleniowych (24 szt.) wraz z oprawami na LEDowe na ul. św. M.M. Kolbego oraz wymianę opraw na LEDowe na ul. Baranki (55 szt.) – w sumie 79 punktów oświetleniowych. Oprócz tego przebudowana zostanie infrastruktura na przystankach komunikacji miejskiej. W ramach projektu zrealizujemy zakup oraz montaż 6 nowych wiat przystankowych wzdłuż ulicy Jana Pawła II, na pętli – Jeziorna oraz przy wejściu głównym do Szpitala.

 

To nie koniec zmian, jakie przyniesie nam projekt. Na przystanku przy ul. Jana Pawła II – skwer Foksa oraz przy Szpitalu zostaną zamontowane stojaki na rowery. – Dodatkowo przy wejściu głównym do Szpitala stanie stacja naprawy rowerów – dodaje prezydent Andrukiewicz.

 

 

Głównym celem stawianym realizacji projektu jest poprawa dostępności do usług publicznych. Zarówno trasa linii autobusowych jak i ścieżka rowerowa prowadzą bowiem do szkoły podstawowej nr 5 oraz szpitala miejskiego. Działania podejmowane w tym kierunku korzystnie wpłyną na zrównoważoną mobilność ełczan. Ma to na celu zwiększenie liczby mieszkańców, którzy zrezygnują z poruszania się samochodem na rzecz transportu publicznego oraz rowerowego. Przewidywany czas realizacji projektu to końcówka 2022 roku.

 

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Jego całkowita wartość to 2 814 778,84 zł. Dofinansowanie wynosi 2 165 512,97 zł, z czego 1 910 746,74 zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej, a 254 766,23 zł z budżetu państwa.

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015