Ełcka Zmarzlina na początek roku

 

Każdy rok w kalendarzu ełckich wydarzeń rekreacyjno-sportowych zaczyna się mocnym akcentem. Nie inaczej będzie tym razem. Pierwszy weekend stycznia to Ełcka Zmarzlina. Zbliżająca się edycja zimowego maratonu pieszego potrwa dwa dni. Jedne z nich upłynie pod znakiem Mistrzostw Polski w Pieszych Maratonach na Orientację na dystansie 100 kilometrów.

 

Rywalizacja odbywać się będzie na trzech dystansach. Amatorzy sportowych wrażeń i emocji zmierzą się z trasami liczącymi 50 i 100 kilometrów. Chętni na aktywne spędzenie poświątecznego weekendu wyruszą na wyprawę, w trakcie której pokonają 20 kilometrów. Na każdej trasie zadaniem uczestników będzie odnalezienie punktów kontrolnych i udokumentowanie tego na karcie zawodnika. Na wykonanie zadanie będą mieli określony limit czasu.

 

– Przygotowaliśmy dla uczestników trzy trasy – mówi Wiesław Rusak, autor i budowniczy tras. – Najbardziej ekstremalną liczącą 100 kilometrów, 50-kilometrową i dystans liczący 20 kilometrów dla osób początkujących i rodzin z dziećmi. Najkrótsza z tras zlokalizowana będzie w Borze Ełckim.

 

Lokalizację tras 50 i 100-kilometrowych organizatorzy zawodów utrzymują w tajemnicy. Ełcka Zmarzlina odbędzie 4 i 5 stycznia. Szczegóły dotyczące wydarzenia i Regulamin zawodów dostępne są na stronie organizatora – Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku.

 

em

6 odpowiedzi na “Ełcka Zmarzlina na początek roku”

 1. Dar pisze:

  Jeśli można poprosić o sumę która dokłada do tego badziewia miasto.

 2. UM pisze:

  Nie twój interes

 3. WiechoR pisze:

  Organizatorem jest MOSiR jak sama nazwa wskazuje jest to instytucja która ma za zadanie organizowania imprez sportowych i rekreacyjnych dla mieszkańców oraz turystów. Trudno jest zorganizować imprezę bez wkładu finansowego i organizacyjnego. W imprezie w 2018 roku wzięło udział 425 osób. Jeżeli wzięło udział w imprezie tyle osób to nie jest to badziewie tylko dobra impreza dla wszystkich nie tylko zawodowców. Dar weź udział w tej imprezie ja opłacę za Ciebie udział w biesiadzie, posłuchaj opinii uczestników a potem zabieraj głos.

 4. Wyborca pisze:

  Więcho, masz rację ale nie bierzesz pod uwagę jak tragicznie humorzasty zadluzyl miasto. W tym roku to71 mln a wg danych z UM w przyszłym 2019vroku ma być 91 mln. Wyobraź sobie jeśli nie czytałeś budżetu że zaplanowano spłatę tego kredytu po tej kadencji. Czyli za 5 lat. Ten pan humorzasty może nie być już prezydentem i zostawi niezły bagaż następcom.Dlatego każda rada powinna oszczędzać tak jak to robią np w Piszu gdzie za 3 lata dlugwyniesie zero zł.

 5. Adam pisze:

  Dodam do wyborcy że przez te 5 następnych lat odsetki od długu będą rosły podobnie czyli ok 20 mln. Zł. Łatwo policzyć mnozac razy cztery. Nie ma już na nic konkretnego. Mazur na upadku. Promuje się imprezy i opłaca w których swoje żylaste cialo eksponuje prezio.

 6. Jas pisze:

  Jaki ten UM NAROWISTY. On już taki był zawsze. Wiemy kto to.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015