Ełcki MOPS zaprasza do wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego oraz ortopedycznego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku zaprasza do bezpłatnego korzystania z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego. Wypożyczalnia otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15.

 

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego znajduje się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ełku przy ul. Piłsudskiego 8 . Osoby chore i niepełnosprawne, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności i mieszkające w Ełku, mogą korzystać z dostępnego tam sprzętu w warunkach domowych.

 

Wypożyczanie sprzętu jest bezpłatne, na czas określony, a odbywa się na podstawie umowy użyczenia. Warunkiem jest przedstawienie orzeczenia o niepełnosprawności oraz stosownego zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego potrzebę korzystania ze sprzętu w warunkach domowych.

Przed zawarciem umowy wymagane jest zapoznanie się wypożyczającego z regulaminem wypożyczalni oraz zasadami użytkowania wypożyczanego sprzętu, poświadczone pisemnym oświadczeniem. Osoba wypożyczająca urządzenia rehabilitacyjne, m.in.: wózki inwalidzkie, kule, materace, balkoniki lub rowery rehabilitacyjne małe, średnie oraz duże, będzie mogła na miejscu uzyskać informacje na temat sposobu użytkowania danego sprzętu.

Oferta wypożyczalni to nie tylko oferta dla osób potrzebujących wsparcia w postaci sprzętu rehabilitacyjnego, ale również miejsce, gdzie można nieodpłatnie przekazać posiadane w domu urządzenia, z których będą mogli skorzystać inni.

 

Wypożyczalnia sprzętu otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 87 732 67 23 oraz 87 732 67 18.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015