Ełcki PUP przyjmuje wnioski o dofinansowania

Osoby bezrobotne z powiatu ełckiego mogą uzyskać nawet 20 tys. dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wnioski o jego przyznanie przyjmuje Powiatowy Urząd Pracy w Ełku. O dofinansowanie w tej samej wysokości mogą ubiegać się również przedsiębiorcy, którzy chcą zatrudnić w swojej firmie kolejne osoby.

 

Dofinansowanie na rozpoczęcie własnego biznesu może otrzymać każdy mieszkaniec powiatu ełckiego. Do spełnienia są dwa warunki. Pierwszy z ich to status osoby bezrobotnej zarejestrowanej w ełckim PUP. Drugim jest utrzymanie dofinansowanej działalności przez rok, by dofinansowanie stało się bezzwrotne.

 

– Do składania wniosków zapraszamy wszystkie osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ełku, które zamierzają rozpocząć własną działalność gospodarczą – mówi Dariusz Kuprewicz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ełku. – Można ubiegać się o przyznanie 20 tys. z na dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej według własnego pomysłu.

 

O dofinansowanie mogą ubiegać się również przedsiębiorcy, którzy chcą stworzyć w swoich firmach nowe miejsca pracy.

 

– Zapraszamy również pracodawców, którzy zamierzają poszerzyć w swoich firmach zatrudnienie – dodaje dyrektor ełckiego PUP Dariusz Kuprewicz. – Mogą oni składać wnioski o dofinansowania do wyposażenia lub doposażenia miejsca pracy.

 

Głównym warunkiem, jaki obowiązuje ubiegającego się o dofinansowanie przedsiębiorcy, jest funkcjonowanie firmy przez okres co najmniej 6 miesięcy i utrzymanie danego stanowiska pracy przez kolejne 24 miesiące.

 

fm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015