Ełcki skarb nominowany w konkursie „Archeologiczne sensacje 2020”

Ełcki skarb odnaleziony przez ełckie Stowarzyszenie Historyczno – Eksploracyjne „Jaćwież” został nominowany w konkursie „Archeologiczne Sensacje 2020. Najważniejsze odkrycia polskiej archeologii”. Łącznie członkowie stowarzyszenia odnaleźli ponad 650 VII-wiecznych monet. Głosowanie w konkursie potrwa do 10 stycznia 2021 r.

 

Ełcki Skarb był „ukryty” pod starą nawierzchnią ulicy Wojska Polskiego, która podczas remontu ulicy została zdjęta i wywieziona na os. Konieczki. Członkowie stowarzyszenia Historyczno – Eksploracyjne „Jaćwież” w czerwcu odnaleźli łącznie ponad 650 XVII-wiecznych monet pochodzących z całej ówczesnej Europy. Znalezisko zostało docenione przez kapitułę konkursu i jedyne w Polsce archeologiczne czasopismo „Archeologia Żywa”.

Skarb z Ełku został zgłoszony do konkursu „Archeologiczne Sensacje 2020. Najważniejsze odkrycia polskiej archeologii” w kategorii „Największy skarb 2020”. Głosy można oddawać do 10 stycznia 2021 r. na stronie internetowej archeologia.com pod adresem: https://archeologia.com.pl/10-najwazniejszych-odkryc-polskiej-archeologii-2020/

Chcąc wesprzeć ełcki skarb, wystarczy kliknąć „Rozpocznij”, zaznaczyć obrazek z odkryciem, na które ma zostać oddany głos i na koniec kliknąć „Prześlij”. Monety „na żywo” będzie można już niebawem obejrzeć w Muzeum Historycznego w Ełku. Wkrótce odbędzie się otwarcie wystawy poświęconej XVII-wiecznemu skarbowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

69 − = 68

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 1 = 6

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015