Ełcki stadion im. Stefana Marcinkiewicza?

Radni miasta Ełku z koalicji obywatelskiej i Lewicy zaproponowali upamiętnienie zasłużonego zawodnika i trenera Mazura Ełk Stefana Marcinkiewicza, nazywając jego imieniem stadion sportowy przy ul. Piłsudskiego w Ełku. Uchwałą i wniosek trafiły w ręce prezydenta miasta.

 

– Inspirowani postawą i życiorysem ełczanina Stefana Marcinkiewicza — legendy spodu ełckiego, zawodnika i trenera Kolejowego Klubu Sportowego „Mazur” Ełk, wychowawcy dzieci i młodzieży — utożsamiając się z wnioskami w tej samej sprawie, składanymi wielokrotnie przez mieszkańców Ełku w różnej formie i przy różnych okazjach, chcemy uhonorować tego niezwykłego Ełczanina, pasjonata sportu i jego ukochanej dyscypliny — piłki nożnej – swój wniosek uzasadniają radni. – Pragniemy tym samym podziękować Panu Stefanowi Marcinkiewiczowi za całe jego życie, serce i duszę, które oddał najpopularniejszemu sportowi w Ełku.

 

Propozycje, by upamiętnić postać zmarłego 15 lat temu Stefana Marcinkiewicza pojawiały się już wielokrotnie. Od przedstawicieli obecnego samorządu zależy, czy tym razem inicjatywa będzie miała swój szczęśliwy finał.

 

fm

Fot.: Arch. prywatne S. Marcinkiewicz

 

Popierasz nazwanie ełckiego stadionu imieniem Stefana Marcinkiewicza?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

14 odpowiedzi na “Ełcki stadion im. Stefana Marcinkiewicza?”

 1. TY pisze:

  Ty bambaryło jedna 🙂

 2. Mieszkaniec. pisze:

  Mazur wisi na krawędzi a oni nazwy szukają. Pieniędzy szukajcie. I obowiązkowo całkowicie nowy zarząd. Ani jednego starego.

 3. Krzysztof Wiloch pisze:

  Uprzejmie proszę o dwa sprostowania:
  1 = koniec zdania przedostatniego akapitu winien być:
  „… najpopularniejszemu sportowi w Ełku.”
  2 = fotografia pochodzi z archiwum Stefana Marcinkiewicza (wnuka)

 4. Krzysztof Wiloch pisze:

  DZIĘKUJĘ

 5. beria pisze:

  W czasie, kiedy ważą się losy budżetu miasta a w szczególności narastaniu długu dla naszych dzieci, pan W. występuje z tematem nazwy stadionu…. Bardzo to zastanawiające. Może to jakiś fortel? Wszak pan W. jest radnym od wielu kadencji. Ciekawe jak w poprzednich latach głosował w sprawach budżetu i narastaniu długu? Nie przykładał do tego ręki?…..

 6. Krzysztof Wiloch pisze:

  Jeżeli się, beria, nie lenisz, to posłuchaj sobie mojego wystąpienia na temat zadłużenia miasta i budżetu na 2019 rok.
  Moja wypowiedź od 1:24:54
  I jeżeli wtedy uznasz, że nie interesuję się finansami miasta, to …. nie mam więcej argumentów.
  Dla ciebie Pan Stefan Marcinkiewicz może nie jest ważną postacią, ale dla mnie i wielu moich znajomych – jest nią bez wątpienia.

 7. Krzysztof Wiloch pisze:

  Tu masz, beria, link:
  https://www.youtube.com/watch?v=F9vAWG85hRU

 8. Tadeusz Magreta pisze:

  Wybitny człowiek.

 9. beria pisze:

  Panie Wiloch, po pierwsze nie przypominam sobie byśmy wypili bruderszaft i byli na Ty, po drugie prosze nie manipulować. Pytałem o to, jak Pan głosował w latach poprzednich, w czasach kiedy dług się zaczął pojawiać i nie był takich rozmiarów. Więc prosze nie wskazywać tego co Pan teraz, w roku 2019 robi, ponieważ radnym to Pan jest już od wielu kadencji…..Do powstania zadłużenia to nie przykładał się tylko i wyłącznie Pan AT (aczkolwiek w największym stopniu) ale także i radni, którzy głosowali co roku za jego zwiększaniem….. A tak na marginesie, to znałem Pana Marcinkiewicza osobiście i też uważam, że mu się należy ogromny szacunek.

 10. Jola pisze:

  Zapytajmy przeciętnego Ełczanina co zrobił dla miasta Pan W. Usłyszymy odpowiedź a kto to jest.

 11. Wyborca Elk pisze:

  Do Berii Wybrałem dla przykładu głosowania w sprawie budżetu w roku 2014 i 2017.radny W oczywiście głosował za Budżetem Andrukiewicza. W innych latach podobnie. W tym roku wszyscy wiedzą o co poszło.

 12. Marek pisze:

  Mieszkaniec, możesz iść do zarządu zobaczymy jaki jesteś kozak

 13. Kibic ale nie Mazura. pisze:

  Tak rządzić jak obecny zarząd to każdy potrafi 150 tys długu i miejsce w tabeli. To ich sukces. To zarządu sprawa szukać inwestorów a jak nie to zrezygnować. Nie ma ludzi niezastąpionych. Prezydent Suwałk dotuje Wigry 2 mln złotych. Jednak stawia warunek 2 mln dotuje miasto dwa miliony załatwia zarząd. Na utrzymanie Wigier potrzeba 4 miliony.

 14. Jacek pisze:

  Do Berii. W internecie obowiązuje zasada mówienia sobie po imieniu. Co do pozostałych spraw związanych z radnym W mam podobne zdanie.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015