Ełcki szpital „Pro-Medica” wysoko w rankingu „Rzeczpospolitej”

Szpital „Pro – Medica” w Ełku Sp. z o.o. po raz kolejny znalazł się wśród 100 najbezpieczniejszych szpitali w Polsce w Ogólnopolskim Rankingu Szpitali. Zestawienie przygotowane zostało przez dziennik „Rzeczpospolita” i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

 

W tegorocznym, XVI „Bezpieczny Szpital” Miejski Szpital „Pro – Medica” zajął 34. pozycję z sumą ponad 807 punktów na 1000 możliwych do zdobycia. Uzyskane noty zagwarantowały placówce również 3. miejsce wśród szpitali województwa warmińsko – mazurskiego.

 

Ełcka „Pro – Medica” w rankingu oceniona została w kategorii „Szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych” w roku 2019. W ocenie placówki pod uwagę brano m.in. zarządzanie, bazę lokalową, finanse, jakość świadczonych usług, komfort pobytu pacjenta oraz personel i jego kwalifikacje.

 

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia jest centralną jednostką resortu zdrowia. Powołane zostało przez Ministra Zdrowia, w celu inspirowania oraz wspierania działań zmierzających do poprawy jakości usług medycznych świadczonych przez placówki polskiej opieki zdrowotnej.

 

2 odpowiedzi na “Ełcki szpital „Pro-Medica” wysoko w rankingu „Rzeczpospolitej””

  1. Pracownik pisze:

    No to pewnie pracownicy dostaną podwyżkę płac. Należy im się.

  2. Pacjent pisze:

    Dlaczego, jeśli jest tak cudownie Odszedł ordynator chirurgii. Dlaczego pan W z dyrekcji złożył wypowiedzenie i je wycofał.O tym mówi się w Ełku. Te dane do konkursów to kto wysyła. Już jeden Pan wysłał do Newsweeka ankietę i otrzymał nagrodę a RM oceniła go nie dając votum zaufania. Dziwne te badania.

Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015