Ełcki szpital wysoko w rankingu

Na 4. miejscu w województwie warmińsko-mazurskim i 44. w zestawieniu krajowym znalazł się ełcki szpital spółki „Pro-Medica”. W rankingu „Bezpieczny szpital” brana była pod uwagę m.in. jakość usług, bezpieczeństwo pacjenta, inwestycje oraz szeroko rozumiane funkcjonowanie szpitala.

 

Ranking przygotowywany został przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i „Rzeczpospolitą”. W województwie warmińsko – mazurskim ełcką placówkę wyprzedziły jedynie trzy szpitale wojewódzkie: Miejski Szpital Zespolony im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie, Wojewódzki Szpital w Olsztynie oraz Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie.

 

W ocenie szpitali w tegorocznym rankingu brane pod uwagę były m.in.: jakość usług, bezpieczeństwo pacjenta oraz osób odwiedzających, proces leczenia, kadra pracownicza, ekonomia szpitala, realizowane inwestycje oraz administracja placówki.

 

W ogólnopolskim rankingu „Bezpieczny Szpital” wzięło udział 207 szpitali wojewódzkich, powiatowych, miejskich i klinik z całej kraju. Ełcki szpital zajął tu 44. miejsce. W swojej grupie placówek, do której należą przede wszystkim szpitale powiatowe i miejskie, „Pro – Medica” w Ełku uplasowała się na 9. pozycji, jako jedyna wśród wyróżnionych w tej kategorii placówka kwalifikowana z Warmii i Mazur.

 

mm

28 odpowiedzi na “Ełcki szpital wysoko w rankingu”

 1. Pracownik pisze:

  Zapytajcie pielęgniarki, lekarzy to usłyszycie prawdę o tym cudzie. Zapytaj ie ile zarabiają jak się ich traktuje.

 2. mic pisze:

  44 miejsce no rzeczywiście prawie czołówka

 3. Wieslawa pisze:

  Potwierdzam wpis pracownika. Ludzie są bliscy protestów.

 4. Doktor pisze:

  Zapytajcie ile razy mały spotkał się z załogą.

 5. marta s. pisze:

  Jakość usług??hahaha to kpina!gdy urodziłam córkę na pomoc nie mogłam liczyć.Dziecko było głodne przez 3 dni, bo nie miałam pokarmu.A jak sie okazało, że ma wysoki poziom bilirubiny i chciałam zostać dłużej w szpitalu, bo martwiłam sie o jej zdrowie, to dowiedziałam się, zę juz zrobili wypis, wiec nie beda tego zmienia!!!!!Papier wazniejszy niz człowiek!!!Jedzenie koszmarne, dostałam biegunki.Więc radze rodzic gdzie indziej i każdemu odradzam!

 6. Iga pisze:

  Zgadzam sie z marta s. jak rodzić to nie tam! Opieka dla noworodkow- brak słów.Najlepiej to żeby o nic nikogo nie pytać. Nie wiem, nie znam się i aby od siebie. Pacjentki same tak przyzwyczaiły personel,że bez słodkości ani rusz

 7. Pacjent. pisze:

  Dwaj radni W i K kupili lezankę dla szpitala za swoje diety. Gdybyście panowie mogli zapobiec bzdurnym inwestycjom w mieście takim jak mostek przez jezioro czy wieża obok plaży nad smierdzacym jeziorem możnaby kupić takich leżanek tysiące albo niezbędny dla szpitala sprzęt. Wasz ruch to działanie pod publiczkę.

 8. Doradca pisze:

  Rada dla nowej rady, zorganizujcie spotkanie z załogą szpitala bez obecności kierownictwa i władz miasta. Dowiecie się jak tam jest naprawdę. Pokażecie Ełczanom jaka jest prawda o „zaradnym” włodarzu. Potem spotkania we wszystkich spółkach. Łącznie z MZK.

 9. Ksiegowa pisze:

  Mamy nadzieję że to nie tak klakierska rada jak poprzednia. Zapytajcie Andruka co robią kolesie w spółkach. Miejcie kontrolę nad przetargami szczególnie z udziałem developerów.

 10. Pracownica pisze:

  Dokładnie, rąbią nas na wszystkich dodatkach które naleza sie od ministerstwa, ściągają po dwa razy podatki, wyplaty sa przelewane w 2 oddzielnych przelewach, za nadgodziny człowiek sam sobie płaci ze swojego dodatku. Moze pan prezydent zainteresuje sie trochę co się wyrabia? A nie, przecież ręka rękę myje, cotygodniowe spotkanie z prezesem na obiad…. Żałosne jak można tak ludzi traktować, mam nadzieję ze niebawem pielegniarki i lekarze zaczna protest w tym szpitalu lub zaczna masowo odchodzić, ciekawe jak wtedy będzie wyglądała opieka i kto zostanie przy łóżku chorego.

 11. iw pisze:

  Jak można ściągać po dwa razy podatki ??? . Za nadgodziny człowiek sam sobie płaci ze swojego dodatku ????… Coś ty chyba nie tak ze zdrowym myśleniem Autora tych słów…

 12. Joanna. D pisze:

  Coraz bardziej rozumieją mieszkancy że wybór tego pana to pomyłka. Ogłaszają jaki to szpital cudowny a tu lawina krytyki.Takich spraw są setki. Dojdziemy do nich.

 13. Paulina pisze:

  Ponieważ zapytać zawsze można więc pytam. Czy to prawda że za poród trzeba zapłacić 2000 zł. Dla lekarza prowadzącego i wtedy masz dobrą opiekę lekarską.Niechce mnie się wierzyć że to. Możliwe.

 14. Obserwator pisze:

  I co na to wszystko Pan TA. Fajnie u Pana się dzieje.

 15. Obserwator 1 pisze:

  Ludzie w Ełku, którzy są choć trochę zorientowani co się dzieje w tym szpitalu , wiedzą, iż zarządzanie placówką jest fatalne, lekarze z dużą fachowością i kulturą osobistą już tam nie pracują. Pacjenci są traktowani, delikatnie mówiąc, surowo i ozięble. Szkoda, iż główny decydent-prezydent przyjmuję tę powyższą propagandę pewnie z ulgą, choć chyba wie jaka jest prawda, ale tak mu wygodnie. Powinna już dawno zostać wymieniona ta nieudolna i szkodliwa dyrekcja szpitala.

 16. Pracownica pisze:

  Prosze zapytaj znana ci pielęgniarke jak jest i jak sa wyplacane wynagrodzenia, jak sciagny jest podatek z wyplaty a kolejny z dodatku ktory nalezy od ministra

 17. Daniel pisze:

  Gdyby jeszcze odszedł Pan Dr Lewandowski to byłby koniec szpitala. Dla tego prezesa taczka.

 18. Robert pisze:

  Spółki to jeden temat a drugi to wielkie wynagrodzenia prezesów i najciekawsze premie które są im przyznawane ale tra…..

 19. Mieszkaniec elk pisze:

  Popieramy Obserwatora w pełni. Taki jest Ełk za rządów Andruka.

 20. Pielegniarka pisze:

  Andruka trzeba zatrudnić jako pielęgniarza to dowie się wszystkiego.

 21. Joanna pisze:

  To że piszemy krytycznie o spółkach humorzastego nie znaczy że coś się zmieni. W kampanii wyborczej wiele osób odmawiało pomocy mówiąc przepraszam ale on mnie zniszczy. Wiemy kto to on oczywiście.

 22. Pielegniarka pisze:

  Szczytem bezczelności jest zatajenie że jest to gigantyczny spadek o 20 miejsc. W 2017 roku szpital był na 23 miejscu. Fałszu i obłudy ciąg dalszy.

 23. Sanitariusz pisze:

  Jak można ogłaszać na pierwszych stronach spadek o 23 miejsca.i ogłaszać sukces. To jest właśnie klika kolesiostwo i układy. Komuna wróciła.

 24. Tadeusz pisze:

  Bystry dziennikarzyna z tego gniota powinien od razu to skonfrontować. Ale być może nie daliby więcej zarobić. Samo ograniczanie czasu wpisu dyskwalifikuje tego gniota.

 25. Jery pisze:

  Przychodzę rano i nie wiem kto tu rządzi.

 26. Bożena pisze:

  Bzdura,chamstwo na pierwszym miejscu, z przyjęcie do szpitala, graniczy z „cudem”. Pacjenci ,przeważnie odsyłani są do wojskowego SORu

 27. Walik. pisze:

  Kiedyś szpital promedica bił na głowę wojskowy. Dziś jadą na jednym wózku. Potwierdzam wpisy poprzedników.

 28. Asia pisze:

  Tzw Prowadzenie Kobiety w ciąży za 2000 zł i asysta przy porodzie. To jest skandal jakich mało. To kryminalna sprawa.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015