Ełcki sztab WOŚP rekrutuje wolontariuszy

Jeśli chcesz zbierać pieniądze do puszki podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zgłoś się do ełckiego sztabu. Lista zamknięta zostanie 10 grudnia po godz. 18.

 

Ełcki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieści się w kamienicy przy ul. Małeckich 3. To właśnie tam, w sali 10.3 w każdy wtorek i piątek w godz. 13 – 18 przyjmowane są zgłoszenia osób, które chciałyby aktywnie uczestniczyć w zbliżającym się finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten odbędzie się 12 stycznia 2020 roku.

 

– Sztab już się zebrał, a przygotowania do finału ruszyły pełną parą – mówi Patrycja Łapińska, koordynator wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ełku. – Przed nami najważniejszy etap przygotowań, czyli rejestracja wolontariuszy. Co prawda do finału pozostało jeszcze sporo czasu, ale wolontariuszy rejestrujemy tylko do 10 grudnia.

 

Wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może zostać każdy, kto ie boi się zimna i zechce poświęcić część styczniowej niedzieli na spacer ulicami miasta oraz okoli z orkiestrową puszką w dłoni i kwestować na rzecz WOŚP.

 

– W tym roku ruszyła rejestracja on line – mówi Patrycja Łapińska. – Można wejść na stronę WOŚP i zgłosić się do nas drogą elektroniczną. Później zapraszamy do naszego sztabu mieszczącego się w kamienicy przy ul. Małeckich 3 w Ełku. Można przyjść w dniach dyżurów, czyli w piątki i wtorki od godz. 13 do godz. 18, lub umówić się z nami wcześniej na inny termin. Osoby niepełnoletnie uczulam, że powinny posiadać zgodę rodzica lub opiekuna.

 

Zanim wolontariusze wyjdą kwestować, przejdą odpowiednie szkolenia dotyczące ich bezpieczeństwa. O tym, jak zachować się podczas zbiorki pieniędzy i na co zwrócić szczególną uwagę, kwestującym opowiedzą m.in. policjanci. A do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w styczniu zachęcać nas będzie 150 wolontariuszy oznaczonych identyfikatorami drukowanymi w Warszawie.

 

– Oprócz tego przyjmujemy zgłoszenia osób chętnych do pomocy w nieco mniejszym zakresie – mówi Patrycja Łapińska. – Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to wydarzenie wymagające wielu prac organizacyjnych. Potrzebujemy więc osób, które będą chciały wesprzeć nas np. technicznie.

Podczas najbliższego finału, podobnie do ubiegłych, pieniądze zbierane będą na sprzęt medyczny.

 

– Tym razem przyświecać nam będzie hasło wpisujące się w Mazury – mówi Patrycja Łapińska. – Kwestować i bawić się będziemy pod hasłem „Wiatr w żagle”.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (4/6)
Czwartą inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Darmowe zajęcia dla uczniów i nauczycieli
Rusza akcja darmowych zajęć online dla uczniów i nauczycieli....
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (3/6)
Kolejną inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015