Ełcki Techno-Park partnerem wspierającym projekt „Biznes może być prosty”

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku został partnerem wspierającym międzynarodowy projekt „Biznes może być prosty”. W ramach projektu przewidziano m.in.: szkolenia, warsztaty praktyczne, symulacje biznesowe, obozy technologiczne.

 

Projekt „Biznes może być prosty” zakłada współpracę młodzieży, która w najbliższym czasie będzie wchodzić na rynek pracy (grupy 3-4 osobowe), z lokalnymi przedsiębiorstwami. Celem współpracy będzie stworzenie realnych propozycji innowacyjnych prototypów z produktów wtórnych. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Euroregion Niemen”, Instytucję Publiczną PVC (Litwa) i Kowieński Uniwersytet Technologiczny.

Celem projektu jest pobudzenie innowacyjnej przedsiębiorczości wśród młodzieży z rejonów pogranicza Litwy i Polski. Projekt jest oparty na dwóch ideologiach: „Biznes może być prosty” i „Zero odpadów produkcyjnych -nowe możliwości dla małych przedsiębiorstw”. Do uczestnictwa w projekcie zaproszone zostały m.in. 4 ełckie szkoły średnie: ILO, ZS2, ZS5, ZS6.

 

W ramach projektu przewidziano transgraniczne działania takie jak: szkolenia, warsztaty praktyczne, symulacje biznesowe, mentoring, obozy technologiczne, imprezy typu pitching, wystawy, młodzież będzie prowadzona przez mentorów przez wszystkie etapy tworzenia biznesu i produktów, aż do prezentacji produktów dla klientów. Ponadto, z uwagi na interaktywną formę zajęć uczniowie zdobędą umiejętności pracy z różnymi źródłami informacji tj. tworzenia prezentacji multimedialnych, korzystania z programów komputerowych oraz aplikacji mobilnych. Wszystkie ćwiczenia będą przeprowadzone w grupach z określonym zadaniem do wykonania, co ma na celu rozwijanie umiejętności współpracy w grupie pod presją czasu i wyniku.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015