Ełckie Bociany 2017 rozdane

Konkurs „Ełcki Bocian” ma kolejnych laureatów. Tegoroczną edycję zakończyła wczoraj (18 maja) uroczysta gala, na której wręczone zostały prestiżowe statuetki. Otrzymały je osoby i instytucje, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju powiatu ełckiego. Nagrody przyznane zostały w ośmiu dziedzinach.

 

W kategorii „edukacja i wychowanie” Ełcki Bocian trafił do Artura Bućko, wiceprezesa i kapitana Ełckiego Klubu Sportowego „Szczypiorniak”. Wyróżnienia otrzymali: pasjonat rzeźbienia w drewnie i członek Ełckiego Stowarzyszenia Twórców i Artystów Nieprofesjonalnych Stanisław Rudnik oraz Zespół Szkół nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ełku, m.in. organizator konkursu recytatorskiego im. K. K. Baczyńskiego.

 

Ełcki Bocian 2017 w kategorii „kultura fizyczna, turystyka i ekologia” wylądował na półce Michała Małolepszego, organizatora imprez off-road’owych odbywających się w powiecie ełckim i przyciągających tu wielu turystów i pasjonatów rajdów samochodowych. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Jolanta Grzesiukiewicz, nauczycielka geografii i przyrody, prekursorka „Zielonej szkoły” w gminie Ełk.

 

Kolejna kategoria konkursowa to „kultura i ochrona dziedzictwa kulturowego”. Tu statuetką Ełckiego Bociana nagrodzona została Helena Brodowska, autorka okolicznościowych wierszy. W tej kategorii kapituła konkursu przyznała dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Aneta Zamojska, autorka powieści „Sekundy do szczęścia” oraz Marek Buze, kolekcjoner pocztówek związanych z Ełkiem i okolicami.

 

„Rozwój i wspieranie przedsiębiorczości to kategoria, w której nagrodę otrzymała spółka PRODEKO – Ełk. Kapituła konkursu doceniła przedsiębiorstwo za aktywne wspieranie lokalnego rynku pracy poprzez organizowanie u siebie zajęć praktycznych nauki zawodu.

 

Kolejna z konkursowych kategorii to „rozwój przedsiębiorczości lokalnej”, w której nagroda powędrowała do Stowarzyszenia Rozwoju Produktu Lokalnego „Wiatraki Mazur”, które pobudza aktywność społeczności wiejskich i angażuje młodych ludzi w działania wspólnotowe podejmowane przez organizacje pozarządowe.

 

W kategorii „rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wolontariatu i aktywności społecznej” Ełckim Bocianem nagrodzony został Cezary Kasprzak, dowódca Jednostki Strzeleckiej 1007 Ełk Związku Strzeleckiego „STRZELEC” Organizacji Społeczno-Wychowawczej. W tej kategorii wyróżniona została Agnieszka Zyskowska, członek OSP w Kalinowie.

 

Firma SERWISTAL to kolejny laureat konkursu Ełcki Bocian 2017. Nagroda przyznana została w kategorii „filantropia i sponsoring” w ramach uznania za dofinansowywanie wielu akcji charytatywnych, imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych odbywających się w naszym regionie.

 

„Nagrody specjalne” to kategoria, w której nagrody nie przyznano. Kapituła wyróżniła Wojciecha Kujawskiego, kolekcjonera materiałów ikonograficznych oraz archiwalnych map i publikacji wydanych przed 1945 rokiem.

 

em

Galeria

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Powiat Ełcki Sprzęt komputerowy powędrował do szkół
Nowoczesne laptopy wraz z oprogramowaniem i mobilnym Internetem...
Powiat Ełcki Nowoczesne laptopy trafią do szkół
Powiat ełcki pozyskał grant na zakup czterdziestu nowoczesnych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015