Ełckie Centrum Kultury szuka pamiątek z historią naszej sceny muzycznej

Dawno, dawno temu, niedługo po wojnie, w 1949 roku powstała w Ełku Świetlica Międzyzakładowa, która w latach 1950-1952 przekształcona została w Powiatowy Dom Kultury, a w 1975 roku – w Miejski Dom Kultury. W 1997 roku Miejski Dom Kultury zmienił nazwę i narodziło się Ełckie Centrum Kultury. Dzisiaj placówka prosi o udostępnienie materiałów, z których powstanie jubileuszowa wystaw prezentująca historię ełckiej sceny muzycznej.

 

Przy okazji 70. jubileuszu, największa ełcka placówka kulturalna chce przypomnieć zespoły i indywidualnych muzyków działających w Ełku od wczesnych lat powojennych aż do dzisiaj. Zebrane materiały zostaną udostępnione mieszkańcom miasta w postaci m.in. wystawy stałej i czasowej. Planowana jest również ich publikacja. Poszukiwane są: fotografie, nagrania, filmy, materiały prasowe, anegdoty, opowieści.

 

Mile widziana jest każda forma udostępnienia pamiątek – np. przekazanie, wypożyczenie lub udostępnienie w formie elektronicznej. W tej sprawie z Ełckim Centrum Kultury można kontaktować się telefonicznie – 87 621 80 00, mailowo – esm@eck.elk.pl lub osobiście w siedzibie placówki – pokój nr 31.

 

kk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Punkt Szczepień Powszechnych otwarty
Powszechnych w Ełku, który znajduje się w hali sportowej Zespołu...
Powiat Ełcki Równać Szanse -Małe Granty
Ruszył konkurs „Równać Szanse - Małe Granty”, który jest...
Powiat Ełcki Nowy punkt szczepień w Ełku gotowy
Od środy, 5 maja, będzie można się zaszczepić przeciw Covid-19 w...
Powiat Ełcki Życzenia dla Maturzystów
Drodzy Maturzyści, przed Wami jeden z najważniejszych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015