Ełczanie mówią: Pamiętamy! Cześć i chwała Bohaterom.
Materiał video

W czwartek 1 sierpnia obchodziliśmy 75. rocznicę wybuchu Postania Warszawskiego. O godz. 17 na terenie Ełku odezwały się syreny alarmowe, a w Parku Solidarności rozpoczęły się uroczystości upamiętniające wydarzenia z 1944 roku. Hołd powstańcom ełczanie oddali przy Pomniku Poległym za Wolną i Niezawisłą Polskę.

 

– Postanie Warszawskie jest wielkim wydarzeniem, o którym pamiętają wszyscy Polacy, niezależnie czy żyją w Polsce, czy poza jej granicami – mówił podczas uroczystości prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. – My, ełczanie, łączymy się z mieszkańcami Warszawy, by wspomnieć bohaterskich żołnierzy Powstania Warszawskiego, a także ludność cywilną, harcerki i harcerzy, którzy oddali swoje życie w obronie stolicy oraz ojczyzny. W Ełku nie ma już żadnego żołnierza Powstania Warszawskiego. W tym roku odeszła na wieczną wartę ostatnia uczestniczka powstania dr Joanna Lisowska, z którą co roku spotykaliśmy się wspominając czasy Powstania Warszawskiego.

 

 

Po spotkaniu w Parku Solidarności i złożeniu kwiatów pod pomnikiem Poległym za Wolną i Niezawisłą Polskę w Katedrze pw. św. Wojciecha odprawiona została msza święta.

 

em

6 odpowiedzi na “Ełczanie mówią: Pamiętamy! Cześć i chwała Bohaterom.”

 1. Obywatel RP pisze:

  Żal, że kibice zakłócają swoją obecnością.. taką uroczystość.. myślę.. że swoją postawą w życiu codziennym obrażają tych co przelali krew za ojczyne (ich postawa moralna i społeczna wyklucza ich z takich uroczystości).. sami Powstańcy o tym mówili… i wznoszone przez nich okrzyki. nawet dla nich samych nic nie znaczą. 🙁
  Chyba, że picie i lanie się po mordeczkach teraz jest wyznacznikiem patriotyzmu.

 2. Wieslaw pisze:

  Nie byłem na tej uroczystości ale gdyby komuś ublizali pewnie redakcja by to opisała w relacji. Co do rac to potrzebna konkretna ustawai jej egzekwowanie ale ten obecny rząd nie jest tym zainteresowany.

 3. Anonim pisze:

  a komu przeszkadzają te race? Chłopaki z Mazura zrobili klimat.

 4. Janka pisze:

  W tym przypadku nikomu nie przeszkadzały, no może dym zwiewany. Chodzi raczej o race na stadionach.. Odwazybys się pójść na mecz z dzieckiem i siedzieć gdzieś niedaleko obok kiboli.

 5. Jan pisze:

  Pomyłka. Trochę szacunku. A co? Uprzywilejowana Grupa jakaś? Niech przyjad jeszcze myśliwi i strzelają niech przyjdą gitarzyści i grają, niech przyjdą traktorzysci. Na takich spotkaniach musi panować jakiś prządek.

 6. mano pisze:

  byłam,
  1. ludzi mało, ci którzy przychodzili obok przypadkiem nie stanęli , brak patriotyzmu w narodzie
  2. z kibicami trzeba rozmawiać, ustalić jakieś zasady, dobrze że byli, oby więcej wszystkich
  3. Hymn Polski powinien być puszczany z głosem (nie sama muzyka) bo ludzie nie śpiewają – i to jest dramat.
  4. wieńce – typowy PR, wybory w tym roku to i poseł się pojawił. Jesteśmy w Ełku a poseł idzie w pierwszej kolejności a nie włodarz miasta – wazelina na maxa, dramat, poza tym szkoły, przedszkola – powinno być odgórnie albo są wszyscy albo niektórzy
  5. Gdybym miała możliwość to wprowadziłabym obowiązkowe obchody tych wszystkich uroczystości jak kiedyś pochody, wymiera pokolenie które pamiętało, a chodzi na wszystkie uroczystości pokolenie które kalkuluje czy się opłaca

  Taka moja refleksja

Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015