Ełczanie na listach wyborczych – Wybory do Sejmu i Senatu 2019

Znamy już pierwsze nazwiska ełczan, którzy w najbliższych, jesiennych wyborach będą zabiegać o poselskie i senatorskie mandaty. Naszych przedstawicieli w Parlamencie wybierzemy 13 października. To od nas zależy, czy w gronie 460 posłów i 100 senatorów znajdą się reprezentanci Ełku.

 

Troje ełczan na swoich listach umieściło Prawo i Sprawiedliwość. Dwoje z nich planuje zasiąść w sejmowych ławach. To Karol Marchel i ubiegający się o kolejną kadencję poselską Wojciech Kossakowski. O kolejną kadencję, ale w Senacie RP, ubiegać się będzie Małgorzata Kopiczko.

 

Na liście kandydatów do Sejmu RP przygotowanej przez Koalicję Obywatelską, znalazła się Anna Wojciechowska, Radna Miasta Ełku reprezentująca w samorządzie klub Koalicja Obywatelska – Lewica. Z ramienia PSL – Koalicja Polska na liście kandydatów do Sejmu RP, jesienią ełczan reprezentować będzie Jarosław Andrzejewski. O poselski mandat ubiegać się będzie również Hubert Górski, którego nazwisko znalazło się na liście KW SLD.

 

Kim są wywodzący się z Ełku kandydaci do Parlamentu RP?

 

Anna Wojciechowska od wielu lat związana jest z ełckim samorządem. Jest specjalistką ds. projektów inwestycyjnych. W swojej karierze zawodowej zajmowała się m.in. pozyskiwaniem funduszy europejskich pracując w Urzędzie Miasta Ełku oraz kierowaniem działem badań i rozwoju w ełckim Parku Naukowo-Technologicznym.

 

Karol Marchel to pedagog z doświadczeniem w pracy samorządowca. Jest założycielem i prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Ełckiej. Jako pedagog realizuje się w Szkole Podstawowej im. Lecha Aleksandra Kaczyńskiego w Chełchach, której jest dyrektorem. Doświadczenie w pracy samorządowca przyniosły mu m.in. funkcje Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu i Członek Zarządu Powiatu w kadencji 2006 – 2010 oraz Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Ełku w latach 2010-2014. Obecnie zasiada w Radzie Powiatu Ełckiego, gdzie reprezentuje klub Dobro Wspólne.

 

Wojciech Kossakowski o poselski mandat ubiega się już po raz 4. Po raz pierwszy w sejmowej ławie zasiadł w roku 2009, zajmując miejsce powołanego na urząd szefa BBN Aleksandra Szczygły. Po przerwie powrócił do niej w roku 2015. Rok wcześniej uzyskał mandat Radnego Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego, gdzie reprezentował PiS. Jeszcze wcześniej, bo w roku 2006 zasiadł w Radzie Powiatu Ełckiego i objął tam stanowisko członka zarządu powiatu.

 

Małgorzata Kopiczko stoi przed szansą na reelekcję w Senacie RP. W latach 1998 – 2002 była Radną Powiatu Ełckiego. Do rady wróciła w roku 2010 i do roku 2015 pełniła funkcję nieetatowego członka zarządu powiatu. Jako wieloletnia dyrektor wpisała się w historię Szkoły Podstawowej nr 2 im. I Dywizji T. Kościuszki w Ełku.

 

Jarosław Andrzejewski przez wiele lat pracował z młodymi ełczanami. Jako streetworker spotykał się z nimi na ełckich podwórkach. W Zespole Szkół Sportowych w Ełku realizuje się zawodowo jako szkoleniowiec młodych siatkarzy.

 

Hubert Górski to Radny Miasta Ełku obecnej kadencji. W radzie reprezentuje klub Koalicja Obywatelska – Lewica. Ełczanin od urodzenia, z przerwą na czas studiów. Po powrocie do Ełku związał się z lokalnymi organizacjami pozarządowymi.

 

m

36 odpowiedzi na “Ełczanie na listach wyborczych – Wybory do Sejmu i Senatu 2019”

 1. Damian pisze:

  Co jakiś czas znajdzie się przechrzta. Niedawno Pan G został Radnym Miasta z Koalicji. Potem zwyciężyła miłość do oszusta Biedronia mozolnie tworzył jego struktury i na koniec przechrzcił się na lewaka. Nie ma to jak SLD. Złośliwi twierdzą że to nie koniec. Pozostało PiS.

 2. Jar. M pisze:

  Pan Prezydent zaciera ręce. Gorski wyemigrował do lewicy sekretarza Czarzastego. Schetyna odstawił Czarzastego bo to cwany listek chciał tylko jedynki. Co teraz zrobi koalicja mając takiego przechrztę Pana G.

 3. ona 1955 pisze:

  PIS to wstyd,mają czelność się pokazywać

 4. Jan pisze:

  Pan Wojtek kossakowski

 5. Mała pisze:

  Mój głos ma pan Andrzejewski .

 6. Julia pisze:

  Wojciechowska zdecydowanie

 7. Mirek pisze:

  A ja tradycyjnie na Andruka zaglosuje

 8. Wyborca pisze:

  Wojciechowska!

 9. Etos pisze:

  Damianku puknij ty się w czółko. Człowiek należy do Wiosny, a startowanie z koalicji i sld to są wybory konieczne by móc wygrać. Nikt tu przechrztą nie jest. Taki mamy rynek warzywny

 10. Zub pisze:

  Mirro a głosuj i na Andrychów, za 4 lata jednak dopiero

 11. Alicja pisze:

  Górski? Wystarczy zapytać znajomych co nim myślą. Chyba ze wstąpi do pisu. A to możliwe.

 12. Tom. R pisze:

  A myślicie państwo że on tak bezinteresownie przy pomniku rabina biegał. Fotografował się że wszystkich stron. Wstążki trzykrotnie poprawiał. Na chwilę przystanął głowę schylił i dwie łzy uronił.

 13. Robert. pisze:

  Widzę Panią Anię na Youtube prowadząca komisje infrastruktury i na sesjach. Wiem że mnie nie zawiedzie.Ma mój i moich przyjaciół głos. Pan G czyli Przechrzta sam nie wie po co tam jest.

 14. Wieslaw pisze:

  Mój Tato głosuje na SLD nigdy nie zagłosuje na Górskiego. Powiedział, a kto to jest. Ja go nie znam.

 15. Jerry pisze:

  Damian pominąłeś zbratanie z rabinem.

 16. Mariusz pisze:

  Ten Górski ma jakaś rodzine? Żonę, dzieci?

 17. Ewa pisze:

  Tak. Tak samo jak prezydent.

 18. Zenon pisze:

  Ja głosuję na kontrkandydata Kopiczkowej. Byłem raz w jej biurze po pomoc, ani ta blondynka zza biurka, która nie wiem po co tam siedziała, ani tym bardziej Kopiczko mi nie pomogli.

 19. rabarbara pisze:

  Czy rzeczywiście w Ełku nie ma lepszych kandydatów? Moim zdaniem ci przedstawieni są słabi.

 20. cyrulik pisze:

  A ja na Janosika głosuje i BASTA. Reszta to żenada. Szkoda glosować

 21. 5 pisze:

  Zdecydowanie Wojciechowska

 22. Wyborca. pisze:

  Głosuje na Panią Annę.

 23. Anonim pisze:

  Tylko dureń lub idiota zagłosuje na PO, PSL czy Lewicę. Oni rządzili od 1989 roku i efekty widać. PiS więcej zrobił dobrego dla zwykłych ludzi przez 4 lata jak oni przez 30 lat. PiS i nikt inny. Alleluja i do przodu.

 24. Robert. Baranki pisze:

  Elczanie głosują na Swoich Mądrych. Pani Anno ma Pani mój głos. Nie krytykuje nigdy tych którzy mają inne zdanie. Ja wybrałem.

 25. Znam Go pisze:

  KTO NA Kossak…… Ten tuman jak o….?n

 26. Jurek pisze:

  Tyla lat kosssak w tym Pisie a efektów zero.

 27. Koleżanka pisze:

  Wojciechowska wiojciechowska no jest boska.

 28. Rega pisze:

  Tylko Wojciechowska

 29. Sąsiadka pisze:

  rabarbara ty byś chciała ale się w ogóle nie nadajesz. Ty jesteś jak Ziobro mniej niż zero.

 30. Ewa pisze:

  Nie zagłosuję na Andrzejewskiego. Dość mamy humorzastych.

 31. Alvena pisze:

  Pęd do władzy straszliwy. Koalicja. Biedroń, SLD Rabin. ludzie jak można tak zmieniać poglądy.

 32. Elczanin pisze:

  Dziś obejrzałem sesje RM. Ten Kemicer i Górski zadają pytania byle tylko zabrać głos. A Pan przechrzta K prowadzący komisje budżetu nadal popedza byle szybciej mieć sesje z głowy. No i na koniec. Szanowni radni więcej szacunku Panu Radnemu Wesolowskiemu mimo że on nie z mojej bajki. Niczym od niego nie jesteście lepsi. Często mówi bardziej rzeczowo od was. Jego wybrali wyborcy i nie macie prawa ograniczać mu wypowiedzi. Otrzymał więcej głosów od wielu z was. Na pewno więcej od mądrali Górskiego. Jakość przekazu obrad w internecie żenada. Ciągle przerwy. Tak to już w Ełku jest.

 33. antoni pisze:

  Tu nie ma na kogo głosować, a żeby wybrać mniejsze zło, głosuję na PIS, bo widać że mają wizję Polski.

 34. D. War. pisze:

  Antoni. GłOSUJ na kogo uważasz. Przypomnę Ci że miała być dobra zmiana a jest klika kolesie układy, katastrofa służby zdrowia. Brak leków. Loty nie zgodne z prawem. Milionowe premie. Budowa wież za miliard 350 mln. Przypominam miało być inaczej.

 35. jan1957 pisze:

  Jeszcze biskup powinien startować tam jest kasa PIS TO WSTYD

 36. Damian pisze:

  Kopiczko do nauczycieli. NIE MUSZĘ SIĘ PRZED WAMI TŁUMACZYĆ. NASTAŁA dobra zmiana.

Powiat Ełcki Punkt Szczepień Powszechnych otwarty
Powszechnych w Ełku, który znajduje się w hali sportowej Zespołu...
Powiat Ełcki Równać Szanse -Małe Granty
Ruszył konkurs „Równać Szanse - Małe Granty”, który jest...
Powiat Ełcki Nowy punkt szczepień w Ełku gotowy
Od środy, 5 maja, będzie można się zaszczepić przeciw Covid-19 w...
Powiat Ełcki Życzenia dla Maturzystów
Drodzy Maturzyści, przed Wami jeden z najważniejszych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015