Ełczanie nie zawodzą – Finiszujemy dla Hani

 

Brakuje jeszcze ok. 600 tys. zł, by mała Hania mogła skorzystać z terapii genowej niezbędnej w leczeniu SMA. Koszt, z jakim zmierzyć się miała dziewczynka i jej bliscy przekroczył 9 mln zł. Z pomocą ruszyli ełczanie i w niedzielę na skwerze nad Jeziorem Ełckim zorganizowali piknik charytatywny z pchlim targiem, konkursami, koncertami i smacznym jedzeniem.

 

Hanię Poczobut i jej historię poznaliśmy na początku roku. Los małej ełczanki poruszył serca wielu osób, a zbiórka pieniędzy na jej leczenie wyszła daleko poza granice miasta, a nawet kraju. Ogłoszona w marcu pandemia nieco wyhamowała akcję, ale w ostatnich tygodniach zbiórka znowu nabrała tempa i pojawiła się nadzieja na jej szybkie zakończenie sukcesem.

 

Małą Hanię w walce o terapię genową można wspierać również za pośrednictwem Internetu. Zainteresowanych zapraszamy na dedykowany ełczance facebookowy bazarek, na którym można znaleźć coś dla siebie lub wystawić na sprzedaż przedmioty, które stały się niepotrzebne, a mogą jeszcze sprawić radość innym osobom.

 

Na Facebooku dostępne są również informacje dotyczące wszystkich form wsparcia małej ełczanki. Znaleźć je można wpisując w wyszukiwarkę serwisu frazę: Pomoc dla Hani Poczobut chorej na SMA.

Jedna odpowiedź do “Ełczanie nie zawodzą – Finiszujemy dla Hani”

  1. Wujek pisze:

    Pełna mobilizacja, niech każdy z nas wplaci po kilka złotych i zachęci jeszcze 3 osoby. Ile jeszcze czasu ta dziewczynka ma cierpieć. Te symboliczne 20 zł może więcej.

Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2021” wręczone
Już po raz szesnasty odbyło się wręczenie wyróżnień i nagród...
Powiat Ełcki Wykonawca przystąpi do termomodernizacji
Władze powiatu ełckiego symbolicznie oddały teren Zespołu Szkół...
Powiat Ełcki Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 6
Władze powiatu podpisały umowę z wykonawcą na...
Powiat Ełcki Większy komfort podróżowania po powiecie
Władze powiatu ełckiego podpisały umowę na realizację przewozów...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015