Ełczanie nie zawodzą – Finiszujemy dla Hani

 

Brakuje jeszcze ok. 600 tys. zł, by mała Hania mogła skorzystać z terapii genowej niezbędnej w leczeniu SMA. Koszt, z jakim zmierzyć się miała dziewczynka i jej bliscy przekroczył 9 mln zł. Z pomocą ruszyli ełczanie i w niedzielę na skwerze nad Jeziorem Ełckim zorganizowali piknik charytatywny z pchlim targiem, konkursami, koncertami i smacznym jedzeniem.

 

Hanię Poczobut i jej historię poznaliśmy na początku roku. Los małej ełczanki poruszył serca wielu osób, a zbiórka pieniędzy na jej leczenie wyszła daleko poza granice miasta, a nawet kraju. Ogłoszona w marcu pandemia nieco wyhamowała akcję, ale w ostatnich tygodniach zbiórka znowu nabrała tempa i pojawiła się nadzieja na jej szybkie zakończenie sukcesem.

 

Małą Hanię w walce o terapię genową można wspierać również za pośrednictwem Internetu. Zainteresowanych zapraszamy na dedykowany ełczance facebookowy bazarek, na którym można znaleźć coś dla siebie lub wystawić na sprzedaż przedmioty, które stały się niepotrzebne, a mogą jeszcze sprawić radość innym osobom.

 

Na Facebooku dostępne są również informacje dotyczące wszystkich form wsparcia małej ełczanki. Znaleźć je można wpisując w wyszukiwarkę serwisu frazę: Pomoc dla Hani Poczobut chorej na SMA.

Jedna odpowiedź do “Ełczanie nie zawodzą – Finiszujemy dla Hani”

  1. Wujek pisze:

    Pełna mobilizacja, niech każdy z nas wplaci po kilka złotych i zachęci jeszcze 3 osoby. Ile jeszcze czasu ta dziewczynka ma cierpieć. Te symboliczne 20 zł może więcej.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015