Ełczanie odpracowują swoje długi wobec miasta

Najemcy lokali komunalnych i socjalnych mogą odpracować swój dług – przypomina Urząd Miasta Ełku. Osoby, które z różnych przyczyn życiowych zalegają ze spłatą zadłużenia w zajmowanych mieszkaniach znajdujących się w zasobach miasta, mogą rozliczyć się ze swoich zobowiązań wykonując prace porządkowe. Od początku 2019 roku zadłużenie anulowało 20 rodzin. Łącznie wynosiło ono ponad 55 tys. zł.

 

O zmianę spłaty zadłużenia czynszowego mogą ubiegać się najemcy lokali komunalnych i socjalnych, których zobowiązanie finansowe przekracza 2 tys. zł. Osoby decydujące się na taką formę rozliczenia nie otrzymują wynagrodzenia za pracę. Nie są zatrudniane na podstawie umowy o pracę lecz na zasadzie umowy świadczeń rzeczowych. Stawka, zgodnie z zarządzeniem wynosi 10 zł za godzinę.

 

Prace, jakie wykonuje się przy rozliczaniu się ze swoich zobowiązań wobec miasta to m.in.: sprzątanie terenów zielonych i pozostałości po koszeniu trawy, grabienie i usuwanie liści, sprzątanie i odśnieżanie chodników, czyszczenie tablic informacyjnych oraz sprzątanie klatek schodowych w budynkach komunalnych.

 

Aby skorzystać z możliwości odpracowania długu, trzeba spełnić określone warunki: wnoszenie bieżącej opłaty za wodę, ścieki i centralne ogrzewanie oraz złożenie pisemnego wniosku o zmianę formy spłaty zadłużenia czynszowego. Miejski program, dzięki któremu istnieje szansa całkowitego lub częściowego anulowania zadłużenia, realizowany jest w Ełku od maja 2012 roku. Największy dług, jaki odpracowała wspólnie cała rodzina wynosił ok. 32 tys. zł.

 

mm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Zmiana dyrektora PCPR-u
Iwona Nowakowska, po dwudziestu jeden latach na stanowisku dyrektora...
Powiat Ełcki Nowe miejsce spotkań w Boguszach
Mieszkańcy Bogusz w gminie Prostki oraz odwiedzający te tereny...
Powiat Ełcki Kolejne miejsce spotkań otwarte
W miejscowości Szarek w gminie Ełk została otwarta siłownia...
Powiat Ełcki Wystawa zdjęć w holu Starostwa Powiatowego
 Zdjęcia dokumentujące działania, które realizował partner z...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015