Ełczanie odpracowują swoje długi wobec miasta

Najemcy lokali komunalnych i socjalnych mogą odpracować swój dług – przypomina Urząd Miasta Ełku. Osoby, które z różnych przyczyn życiowych zalegają ze spłatą zadłużenia w zajmowanych mieszkaniach znajdujących się w zasobach miasta, mogą rozliczyć się ze swoich zobowiązań wykonując prace porządkowe. Od początku 2019 roku zadłużenie anulowało 20 rodzin. Łącznie wynosiło ono ponad 55 tys. zł.

 

O zmianę spłaty zadłużenia czynszowego mogą ubiegać się najemcy lokali komunalnych i socjalnych, których zobowiązanie finansowe przekracza 2 tys. zł. Osoby decydujące się na taką formę rozliczenia nie otrzymują wynagrodzenia za pracę. Nie są zatrudniane na podstawie umowy o pracę lecz na zasadzie umowy świadczeń rzeczowych. Stawka, zgodnie z zarządzeniem wynosi 10 zł za godzinę.

 

Prace, jakie wykonuje się przy rozliczaniu się ze swoich zobowiązań wobec miasta to m.in.: sprzątanie terenów zielonych i pozostałości po koszeniu trawy, grabienie i usuwanie liści, sprzątanie i odśnieżanie chodników, czyszczenie tablic informacyjnych oraz sprzątanie klatek schodowych w budynkach komunalnych.

 

Aby skorzystać z możliwości odpracowania długu, trzeba spełnić określone warunki: wnoszenie bieżącej opłaty za wodę, ścieki i centralne ogrzewanie oraz złożenie pisemnego wniosku o zmianę formy spłaty zadłużenia czynszowego. Miejski program, dzięki któremu istnieje szansa całkowitego lub częściowego anulowania zadłużenia, realizowany jest w Ełku od maja 2012 roku. Największy dług, jaki odpracowała wspólnie cała rodzina wynosił ok. 32 tys. zł.

 

mm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (4/6)
Czwartą inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Darmowe zajęcia dla uczniów i nauczycieli
Rusza akcja darmowych zajęć online dla uczniów i nauczycieli....
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (3/6)
Kolejną inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015