Ełczanie otworzyli się na różnorodność

Dobiegł końca projekt „Otwarci na różnorodność – zobacz świat z innej perspektywy”. Jego finał miał miejsce w środę 21 czerwca w ełckim Parku Solidarności. Z tej okazji teatr Zgiełk przygotował spektakl „Oczekiwany gość”, a Teatr Delikates słuchowisko „Z głową w chmurach”. Był też film stworzony przez młodzież metodą poklatkową, wymiana książek w ramach bookcrossingu przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Nasierowskiej w Ełku i możliwość doświadczania świat z innej perspektywy.

 

– Chcieliśmy pokazać ludziom pełnosprawnym, że niepełnosprawni fizycznie lub umysłowo są takimi samymi ludźmi, jak oni – mówi Iwona Olkowicz z Ełckiego Stowarzyszenia „STOPA”. – Chcieliśmy uwrażliwić ludzi pełnosprawnych na obecność w przestrzeni publicznej osób niepełnosprawnych.

 

Temu, by zrozumieć osoby niepełnosprawne i ich sposób postrzegania świata, służyła specjalnie przygotowana do tego celu wystawa. Wśród ekspozycji znajdował się m.in labirynt, który należało pokonać z zasłoniętymi oczyma i pomagając sobie białą laską.

 

– Są też stanowiska, przy których można przekonać się, jak osoby niewidome radzą sobie z codziennymi czynnościami i jak postrzegają – dodaje Iwona Olkowicz. – Wystawa jest mobilna, w trakcie realizacji projektu odwiedziła wiele miejsc i nadal można z niej korzystać.

 

Projekt „Otwarci na różnorodność – zobacz świat z innej perspektywy” prowadzony jest w ramach programu Lokalne Partnerstwa PAFW i realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropi w Polsce. Organizatorem wydarzenia było Ełckie Lokalne Partnerstwo PAFW.

 

em
Fot.: Organizator

Galeria

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Powiat Ełcki Sprzęt komputerowy powędrował do szkół
Nowoczesne laptopy wraz z oprogramowaniem i mobilnym Internetem...
Powiat Ełcki Nowoczesne laptopy trafią do szkół
Powiat ełcki pozyskał grant na zakup czterdziestu nowoczesnych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015