Ełczanie rozwijają kompetencje cyfrowe

Ełczanie mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń organizowanych w ramach projektu grantowego „Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych”. To szansa dla osób dorosłych na podniesienie kompetencji cyfrowych, które przydadzą się przy korzystaniu prywatnie lub zawodowo z usług świadczonych drogą elektroniczną.

 

W szkoleniach mogą wziąć udział osoby po 25. roku życia, stawiające pierwsze kroki w sieci, swobodnie korzystające z komputera chcące zdobyć nowe umiejętności, a także zaawansowane, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje. Kursy odbywają się w 12 -osobowych grupach. Z projektu skorzystają łącznie 264 osoby. Początkujący użytkownicy przejdą kurs wprowadzający w zakresie obsługi komputera, korzystania z internetu, obsługi poczty elektronicznej oraz posługiwania się serwisami i aplikacjami ułatwiającymi funkcjonowanie w życiu codziennym.

 

Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie uczestników do: korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych przy pomocy profilu zaufanego); poruszania się w portalach społecznościowych; wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej; zdobywania wiedzy na temat tworzenia stron internetowych; ochrony dzieci przed niepożądanymi treściami oraz zwiększenie dostępu do kultury, edukacji i informacji z legalnych źródeł.

 

Realizacja projektu pochłonie prawie 150 tys. zł. Na szkolenia ełcki samorząd z własnego budżetu nie wyda ani złotówki. Przedsięwzięci w całości finansowana jest ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

Rejestracja na szkolenie prowadzona jest na bieżąco w Urzędzie Miasta Ełku, po wcześniejszym umówieniu się tel. 87 73 26 128 (Dariusz Kruszewski) lub mailowo: jawinternecie@um.elk.pl. Szczegółowe informacje na temat udziału uzyskać można w Wydziale Organizacyjnym ełckiego ratusza.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015