Ełczanie skorzystają z usług nowej placówki

Już niebawem ełczanie będą mogli skorzystać m.in. z usługi doskonalenie umiejętności zawodowych dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Umożliwi im to Ełckiego Centrum Rewitalizacji Społecznej. Realizacja inwestycji związanej z jego utworzeniem rozpocznie się wkrótce.

 

Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej powstanie w pokoszarowym budynku przy ul. Kościuszki 27A. Placówka świadczyć ma usługi ekonomii społecznej, których celem jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób wykluczonych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i finansowej. W jej siedzibie zostaną utworzone pracownie tematyczne w zakresie doskonalenia umiejętności zawodowych takich jak: świadczenie usług porządkowych i sprzątających, obsługa miejsc noclegowych, organizacja wydarzeń kulturalnych a także obsługa gastronomii.

 

Z Ełckiego Centrum Rewitalizacji Społecznej korzystać będą również animatorzy i pedagodzy ulicy, którzy zajmą się realizacją zajęć wspierających dzieci, młodzież i dorosłych borykających się z różnego typu problemami.

 

Zadaniem ECRS będzie nie tylko zrzeszanie organizacji pozarządowych i liderów aktywizacji społecznej, ale również realne wspieranie działań mających na celu odnowę i ożywienie zabytkowej dzielnicy miasta – Śródmieścia oraz poprawę sytuacji życiowej, materialnej i zawodowej jego mieszkańców.

 

Realizacja inwestycji odbędzie się w ramach projektu „Adaptacja budynku przy ul. Kościuszki 27A w Ełku na potrzeby działalności Ełckiego Centrum Rewitalizacji Społecznej”. Dotyczy ona przebudowy i adaptacji pokoszarowego budynku na potrzeby ECRS. Zaplanowane prace obejmują m.in. naprawę elewacji budynku oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Przebudowane zostaną pomieszczenia w budynku i wykonany zostanie nowy strop nad parterem w części C. Planowana jest również budowa schodów wewnętrznych i adaptacja poddasza. Przeprowadzona zostanie termomodernizacja obiektu. Pojawią się nowe instalacje: centralnego ogrzewania, wodociągowa, sanitarna, wentylacyjna, elektryczna, alarmowa i przeciwpożarowa. Położone zostaną nawierzchnie chodników, podjazdów, drogi dojazdowej i parkingów. Na obszarze ECRS zastosowane będzie energooszczędne oświetlenie.

 

Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej będzie służyło ełczanom od września przyszłego roku.

 

mm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Uroczyste wręczenie stypendiów im. Jana Pawła II odbyło się we...
Powiat Ełcki W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu
Przekazanie odblasków na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Ełku...
Powiat Ełcki Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś, w...
Powiat Ełcki Nowa siedziba MOS-u
Podopieczni Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku mogą...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015