Ełczanie skorzystają z usług nowej placówki

Już niebawem ełczanie będą mogli skorzystać m.in. z usługi doskonalenie umiejętności zawodowych dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Umożliwi im to Ełckiego Centrum Rewitalizacji Społecznej. Realizacja inwestycji związanej z jego utworzeniem rozpocznie się wkrótce.

 

Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej powstanie w pokoszarowym budynku przy ul. Kościuszki 27A. Placówka świadczyć ma usługi ekonomii społecznej, których celem jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób wykluczonych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i finansowej. W jej siedzibie zostaną utworzone pracownie tematyczne w zakresie doskonalenia umiejętności zawodowych takich jak: świadczenie usług porządkowych i sprzątających, obsługa miejsc noclegowych, organizacja wydarzeń kulturalnych a także obsługa gastronomii.

 

Z Ełckiego Centrum Rewitalizacji Społecznej korzystać będą również animatorzy i pedagodzy ulicy, którzy zajmą się realizacją zajęć wspierających dzieci, młodzież i dorosłych borykających się z różnego typu problemami.

 

Zadaniem ECRS będzie nie tylko zrzeszanie organizacji pozarządowych i liderów aktywizacji społecznej, ale również realne wspieranie działań mających na celu odnowę i ożywienie zabytkowej dzielnicy miasta – Śródmieścia oraz poprawę sytuacji życiowej, materialnej i zawodowej jego mieszkańców.

 

Realizacja inwestycji odbędzie się w ramach projektu „Adaptacja budynku przy ul. Kościuszki 27A w Ełku na potrzeby działalności Ełckiego Centrum Rewitalizacji Społecznej”. Dotyczy ona przebudowy i adaptacji pokoszarowego budynku na potrzeby ECRS. Zaplanowane prace obejmują m.in. naprawę elewacji budynku oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Przebudowane zostaną pomieszczenia w budynku i wykonany zostanie nowy strop nad parterem w części C. Planowana jest również budowa schodów wewnętrznych i adaptacja poddasza. Przeprowadzona zostanie termomodernizacja obiektu. Pojawią się nowe instalacje: centralnego ogrzewania, wodociągowa, sanitarna, wentylacyjna, elektryczna, alarmowa i przeciwpożarowa. Położone zostaną nawierzchnie chodników, podjazdów, drogi dojazdowej i parkingów. Na obszarze ECRS zastosowane będzie energooszczędne oświetlenie.

 

Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej będzie służyło ełczanom od września przyszłego roku.

 

mm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: Jak szalec to szaleć !

  Postawić tam obserwatorium astronomiczne i... wyp ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: To już lepiej zrobić

  windę w obecnej "wieży ciśnień" ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: Nie wywyzszajcie się, bo...

  A tak poza tym: co na to mieszkańcy bloku, przy k ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: pedril

  jest jeden idiota który wyda te pieniądze.. tome ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: Szaja

  Nasza wieża widokowa przynajmniej powinna przypom ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015