Ełczanie wybrali najaktywniejszych radnych

Po roku pracy samorządu w obecnej kadencji Rady Miasta Ełku poprosiliśmy naszych czytelników o wskazanie radnych, którzy w ich ocenie najaktywniej uczestniczący w pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców. Przyszedł czas na podsumowanie naszej sondy i zaprezentowanie zestawienia radnych, którzy zdobyli największą liczbę głosów.

 

Ireneusz Dzienisiewicz

Klub Radnych „Koalicja Obywatelska Lewica

 

Spośród radnych, którzy znaleźli się w czołówce naszego zestawienia, może pochwalić się najdłuższym doświadczeniem pracy w samorządzie. W Radzie Miasta Ełku przewodniczy Komisji Rewizyjnej oraz szefem Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej-Lewicy.  Zasiada też w Komisji Infrastruktury i Rozwoju Gospodarczego oraz Komisji Sportu i Turystyki. Ze sportem związany jest również zawodowo, pracując w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ełku oraz czynnie – jego pasją jest bieganie, a w swojej karierze sportowej mierzy się z długami dystansami maratonów i ultramaratonów. W przerwach między pracą zawodową i radnego, lubi podróżować. Swoimi doświadczeniami zapalonego podróżnika chętnie dzieli się z ełczanami na różnego rodzaju spotkaniach poświęconych temu zagadnieniu.

 

Muszę przyznać, że pierwszy rok obecnej kadencji Rady Miasta to bardzo ciekawe doświadczenie. Radni ruszyli do działania z wielkim i co najważniejsze niesłabnącym zapałem. Zdecydowana większość samorządowców wykazuje bardzo dużą aktywność w pracach rady i na rzecz lokalnej społeczności, co jest duża zmianą w porównaniu do poprzednich kadencji. Wtedy pracowało zaledwie kilku rajców. Spowodowane jest to faktem że, po raz pierwszy od kilkunastu lat mamy do czynienia z sytuacją, w której radni pokazują swoją niezależność. Zniknęła dominacja jednego ugrupowania, a to zwiększyło kreatywność i poziom pracy radnych miejskich.

 

Robert Klimowicz

Klub Radnych „Dobro Wspólne”

 

Prywatnie zapalony działkowiec, a zawodowo – pracownik Starostwa Powiatowego w Ełku. Do ełckiej rady oddelegowali go przede wszystkim mieszkańcy osiedla Konieczki. Z uwagą wsłuchuje się w ich prośby, opinie i sugestie dotyczące poprawy jakości życia nie tylko w tej części miasta. Dzielnicy, którą reprezentuje ełckim samorządzie, poświęca nie tylko znaczną część pracy radnego, ale też czasu prywatnego prowadząc witrynę internetową „Nasze Osiedle Konieczki” konieczki.elk.pl. W radzie Miasta Ełku przewodniczy Komisji Budżetu. Bierze też udział w pracach Komisji Rodziny, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego oraz Komisji Sportu i Turystyki.

 

 

Cieszy jak ktoś zauważa i docenia twoją pracę. Nie sądzę jednak, abym robił coś wyjątkowego. Każdy z radnych stara się jak najlepiej reprezentować swoich mieszkańców i choć różnimy się stylem pracy, czasem jej skutecznością, to z pewnością nie zaangażowaniem. Każdemu z nas zależy na naszym mieście i jego mieszkańcach

 

Anna Wojciechowska

Klub Radnych „Koalicja Obywatelska – Lewica”

 

Z samorządem związana jest od kilkunastu lat, zawodowo realizuje się w Gminie Ełk. Może pochwalić się również doświadczeniem zdobytym w sektorze prywatnym. Jest specjalistką w zakresie pozyskiwania dofinansowania z Unii Europejskiej, promotorką CSR – idei odpowiedzialności społecznej, wiceprezes Stowarzyszenia Wzornictwa Przemysłowego, zasiada w Europejskiej Unii Kobiet. W radzie Miasta Ełku pełni funkcję przewodniczącej Komisji Infrastruktury i Rozwoju Gospodarczego. Zasiada również w Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz Komisji Edukacji i Kultury.

 

Moi drodzy. Bardzo dziękuję za uznanie. Jestem naprawdę zaskoczona tym wyróżnieniem. Nie jestem osobą, za bardzo medialną. Media społecznościowe nie są moją mocną stroną. Mam bardzo napięty kalendarz i najczęściej nie pamiętam o dokumentowaniu każdego mojego działania. Praca zajmuje mi większą część dnia. Dlatego jest mi ogromnie miło, że obdarzyliście mnie Państwo taką nagrodą. Dziękuję raz jeszcze i obiecuję, że zawsze będę z zapałem przystępowała do kolejnych zadań i obowiązków. Praca sprawia mi radość, satysfakcję i zadowolenie. Z wyrazami szacunku Anna Wojciechowska

 

Nikodem Kemicer

Klub Radnych „Dobro Wspólne

 

To jego druga kadencja w Radzie Miasta. Od początku swojej przygody z samorządem dał się poznać swoim wyborcom jako radny, który spotyka się z mieszkańcami Ełku w dogodnym dla nich czasie i miejscu. Zdarza się, że nawet na przystanku MZK, by zamienić z ełczanami choćby kilka słów w ich drodze powrotnej z pracy do domu. Zawodowo związany jest ze Stowarzyszeniem „MONAR” – Schronisko dla Osób Bezdomnych w Ełku, gdzie pełni funkcję kierownika placówki i z pełnym oddaniem angażuje się w pracę na rzecz swoich podopiecznych. Prywatnie – najwierniejszy kibic swojej żony, skutecznie wspierający ją i motywujący w drodze po kolejne sukcesy sportowe.

Jako radny Nikodem Kemicer angażuje się w prace Komisji: Skarg, Wniosków i Petycji; Rewizyjnej; Budżetu; Infrastruktury i Rozwoju Gospodarczego; Edukacji i Kultury; Sportu i Turystyki oraz Rodziny, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego, której przewodniczy.

 

Jest mi niezmiernie miło znaleźć się w piątce najaktywniejszych radnych plebiscytu zorganizowanego przez portal dm.elk.pl. Zawsze wychodziłem z założenia że jeśli zaczynam jakieś działanie to staram się zrobić to jak najlepiej. Nie inaczej jest z powierzoną mi funkcją sprawowania mandatu radnego. Zawsze dążę do utrzymania dobrego kontaktu z mieszkańcami naszego miasta, którzy mogą zadzwonić, napisać lub po prostu się spotkać i podzielić się swoimi przemyśleniami ze mną i bardzo często to czynią. Ogromnie cieszy mnie to że z każdym rokiem wzrasta poczucie zainteresowania tym gdzie i jak żyjemy. Widać to chociażby po rekordowej frekwencji ostatnich wyborów parlamentarnych. Jeszcze raz chciałbym bardzo podziękować czytelnikom portalu za oddany na mnie głos i zachęcić do kontaktu ze mną, pod zawsze czynnym numerem telefonu 501 640 837 lub adresem mailowym nikodem.kemicer@gmail.com. Pozdrawiam Nikodem Kemicer

 

Hubert Górski

Klub Radnych „Koalicja Obywatelska – Lewica”

 

Ełczanin od urodzenia, z przerwą na czas studiów. Po powrocie do Ełku związał się z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. Z sektorem pozarządowym chętnie i z dużym zaangażowaniem współpracuje do dzisiaj. Nauczyciel z pasją, o czym doskonale wiedzą uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku. Znany również  ze spacerów po mieście, na których oprowadza uczestników po ciekawych miejscach, opowiada o ich historii i zdaje sprawozdania ze swoich bieżących działań w charakterze radnego. W Radzie Miasta Ełku debiutuje. Jest przewodniczącym Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, a także zasiada w Komisjach: Budżetu; Infrastruktury i Rozwoju Gospodarczego; Edukacji i Kultury oraz Komisji Sportu i Turystyki.

 

Bardzo dziękuje za nominację i zauważenie mojej pracy w Radzie Miasta w ostatnim roku. Moje doświadczenie z pracy na rzecz lokalnych społeczności wyrobiło we mnie umiejętność intensywnej pracy w ciągłej zmianie. Osobiście uważam, że trwały i stabilny rozwój możemy osiągnąć tylko poprzez otwartość na pracę w zmianie i w różnorodności. Chciałbym podkreślić, że radny Hubert Górski to nie osoba prywatna. Mandat radnego to mandat mieszkanek i mieszkańców Ełku, którzy współdecydują o zmianie i kształtują moja pracę. Podczas comiesięcznych spacerów z radnym, nie tylko sprawozdaję się z tego co zrobiłem, ale również z uczestnikami i uczestniczkami wspólnie podejmujemy decyzje jak mam głosować i wspólnie wytyczamy kierunki dalszych moich działań. Radny Hubert Górski to mieszkanki i mieszkańcy, którzy współpracują ze mną i zmieniają Ełk na miasto XXI wieku.

19 odpowiedzi na “Ełczanie wybrali najaktywniejszych radnych”

 1. Michał pisze:

  brawo radni

 2. Jola pisze:

  A gdzie radny Wesolowski?

 3. Skarżypyta pisze:

  Hejterzy co się z wami dzieje? Artykuł już jest od godziny a wy nic nie piszecie. Czyżby w urzędach zagonili was do roboty ?

 4. Maruda pisze:

  Skarżepyto, jeżeli sam już temat rozpoczynasz to napisz czym w miarę obiektywnie wyróżniła się ta piątka? Ja subiektywnie mogę napisać, że bym ją zmienił. A ankieta polegająca na klikaniu, do mnie nie przemawia i tyle!

 5. Mateusz pisze:

  A gdzie reszta radnych? podnoszą tylko ręce?

 6. Wyborca pisze:

  Zgadzam się z tym wyborem. To najbardziej aktywni Radni. Niestety ale nie znamy głosu większości radnych. Ani jak wyglądają. Otwarcie można powiedzieć że to już inna Rada niż ta z ostatnich 12 lat. Dajmy im szansę . Nie można totalnie krytykować władzy bo najważniejsi są mieszkańcy. Jednak ilość klakierow w Radzie została mocno ograniczona.

 7. ON pisze:

  KOlejność autentyczna.Kemicer ,Górski ,Karaś.Ci radni zanim zadadzą pytanie o problemie są w tych miejscach.

 8. Mariola pisze:

  Dorzuciłabym jeszcze Adama Dobkowskiego i Tyszkiewicza

 9. Obserwator pisze:

  Najlepsi (nie najaktywniejsi) radni to: PO – Dzienisiewicz, Wojciechowska, Dobkowski, DW – Klimowicz, Tyszkiewicz, Kemicer, PIS – Karaś, Bartoszewicz

 10. Robert Zatorze pisze:

  Podpisuje się po propozycja Obserwatora. Jednak w pierwszej piątce widzę radnego nie z mojej partyjnej Bajki Wesołowskiego. Dzienisiewicz nie zasługuje na prowadzenie ale podobno tak internauci ustalili.

 11. Wojtek pisze:

  Jak głosowałem na Rafła Karasia. Zerknijcie na jego profil tam widać ze on coś robi. Jest blisko ludzi i ich codziennych spraw.. a zobaczcie ta Wasza piątkę czym mogą się pochwalić?

 12. ryt pisze:

  Rafał Karaś silna osobowość w radzie miasta.Radny służący ełczanom .Nie stroni od trudnych tematów.Oswietlenię na Os Konieczki.Przystanek MZK na Os Konieczki (stojąca woda)Przejazd kolejowy.Wywalczył powrót na bramie atrakcji turystycznej napisu Ełcka Kolejka Wąskotorowa.Jak można było ten napis zlikwidować?Bierze tematy zgłaszane w różnych częściach miasta ,przejazd kolejowy na ul Kolejowej,to bardzo ważna sprawa dla setek mieszkańców Os Sosnowa i Os Wczasowe.Pogratulować działań.

 13. Tomek pisze:

  Na ile obiektywne są te rankingi. Czy wygrywa ten co się najwięcej promuje w mediach czy ten co coś robi?? Skromnie powiem że Radny Karaś wyrasta Nam na lidera radnych już w pierwszej kadencji. Co jest tak na prawdę ważne. Praca na rzecz Ełczan czy walka o własne rankingi poparcia??

 14. Tomek pisze:

  Czy jest to obiektywny ranking? Czy wygrywa ten co się najwięcej promuje w mediach czy ten co coś robi?? Skromnie powiem że Radny Karaś wyrasta Nam na lidera radnych już w pierwszej kadencji. Co jest tak na prawdę ważne. Praca na rzecz Ełczan czy walka o własne rankingi poparcia??

 15. KO pisze:

  Wojciechowska, Dzienisiewicz, Górski i niestety ale pisior Bartosiewicz nie boją się zadawać pytań reszta to klakierzy

 16. Waldemar pisze:

  Pisiory to nie moja opcja ale cenie ich w RM za stanowczość i rzeczowość. Nie plotą bzdur jak
  KEMICER czy Górski. Czołówka to również Pani Wojciechowska, Klimowicz, Dobkowski,Wiloch.Dobrzacy są ubezwlasnowolnieni więc trudno ich oceniać poza Klimowiczem.

 17. Wanda pisze:

  Z tym Karasiem to nie przesadzajmy. Bardziej aktywny jest Radny Wesołowski. Problem w tym że nie wszyscy chcą go zrozumieć.

 18. MieszkaniecKonieczk8 pisze:

  Mieszkam na, Konieczkach i nigdy nie widziałem Klimowicza.podobnie sąsiedzi.

 19. Robert. Baranki pisze:

  Nie można porównywać rady z ostatnich 12 lat i tej obecnej. Tamtej po prostu nie było. To przestraszeni ludzie głosujący na polecenie nieomylnego. Widzimy jaki jest efekt ich działania. Blisko 120 mln zadłużenie miasta. Czy ktoś zapamiętał działanie pani”śpiewaczki” oczywiście nikt.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015