Ełczanie zapłacą więcej?

Jest projekt uchwały zakładający wzrost stawek podatku, jaki ełczanie płacą od nieruchomości. Jeśli projekt wejdzie w życie, nowe stawki zasilą budżet miasta zasilą dodatkową kwotą ok. 3 690 tys. zł. Zmiany, jeśli zyskają akceptację radnych, miałyby obowiązywać od 2022 roku. Nad projektem uchwały rajcy pochylą się na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta Ełku, które odbędzie się w środę 24 listopada. Jak w Ełku mogą zmienić się stawki podatku od nieruchomości?

 

Stawka podatku od nieruchomości za 1 m kw. w roku 2022 w porównaniu z obecną, według projektu wzrosnąć ma o 27,14 proc. dla budynków mieszkalnych, o 11,96 proc. dla budynków związanych z działalnością gospodarczą i 11,70 proc. za budynki z przeznaczeniem dla prowadzenia świadczeń zdrowotnych.

 

W tym roku za budynek lub lokal mieszkaniowy o powierzchni 100 m kw. roczny podatek od nieruchomości wynosił 70 zł. W 2022 roku właściciele obciążeni będą kwotą 89 zł, co daje nam 19 zł podwyżki. W przypadku pozostałych budynków i lokali o tj samej powierzchni, podatek od nieruchomości wzrośnie o 91 zł. Jeśli 100-metrowa nieruchomość związana jest z działalnością gospodarczą, jej właściciel w przyszłym roku zapłaci podatek wyższy o 275 zł w porównaniu do obecnego. O 55 zł zwiększyć się ma podatek od nieruchomości związanej z działalnością zdrowotną dla lokali i budynków o powierzchni liczącej 100 m kw.

 

Projekt uchwały został przygotowany przez Wydział Finansowy Urzędu Miasta Ełku. O tym, jakie będą jego dalsze losy i czy w przyszłym roku ełczanie będą musieli uwzględnić w swoich budżetach dodatkowe wydatki, zadecydują radni. Głosowanie nad projektem zaplanowane jest na najbliższe posiedzenie Rady Miasta Ełku, które odbędzie się w środę 24 listopada o godz. 9.

7 odpowiedzi na “Ełczanie zapłacą więcej?”

 1. Jan pisze:

  A sobie to diety podnieśli. A nam podwyżka.

 2. Donald pisze:

  Ja wam prezydenta nie wybierałem 🙂

 3. Miejscowy pisze:

  Już kradną w biały dzień .

 4. Jola pisze:

  Prezydent napewno nie pozwoli na podwyżkę. To uczciwy człowiek.

 5. Dość dw pisze:

  Jola. To prezydent złożył wniosek o podwyżkę. On za wszystko odpowiada.

 6. Werte pisze:

  Prezydent poprze podwyżkę bo potrzebuje nowych funduszy by realizować swoje pomysły. Diety wzięli nam podwyżki, zapamiętajcie nazwiska i nie głosujecie na nich więcej. Innej rady nie ma

 7. Mieszkaniec pisze:

  Dlaczego za budynki mieszkalne ma się płacić więcej niż za usługowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

63 + = 67

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 + = 17

Powiat Ełcki Z karpiem za pan brat
Julia Ślużyńska i Marek Romanowski z Zespołu Szkół nr 6 w Ełku...
Powiat Ełcki ,,Moja działalność gospodarcza”
Nabór formularzy rekrutacyjnych, w ramach projektu „Moja...
Powiat Ełcki Nowa jakość kształcenia zawodowego
Zakończyła się przebudowa hali warsztatowej Centrum Kształcenia...
Powiat Ełcki Tu jest jak w bajce – powiat ełcki okiem blogerów
Starostwo Powiatowe w Ełku zaprosiło znanych blogerów – Kasię i...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015