Ełczanie zapoznają się z propozycją planów przebudowy ul. Wojska Polskiego

Z propozycją zmian, jakie w niedalekiej przyszłości mają dotknąć ulicę Wojska Polskiego w Ełku, można było zapoznać się dzisiaj (25 października) w Ełckim Centrum Kultury. Spotkanie odbyło się w ramach przeprowadzania oceny przeprowadzania oceny oddziaływania proponowanych zmian na środowisko.

 

– Dzisiejsza rozprawa administracyjna dotyczy prowadzenia postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowego uwarunkowania na inwestycję pod nazwą „Rozbudowa ul. Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sikorskiego, 11 Listopada i Kajki – mówi Roman Gorczyca, główny specjalista od spraw ochrony środowiska Urzędu Miasta Ełku – Wydania takiej decyzji inwestycja ta wymaga. Został sporządzony raport jej oddziaływania na środowisko i został on już wysłany przez Urząd Miasta do uzgodnienia do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie i do zaopiniowania Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ełku. Odpowiedzi spodziewamy się na początku listopada.

 

Przeprowadzenie oceny oddziaływania na środowisko inwestycji związanej z przebudową ul. Wojska Polskiego, obliguje miasto do umożliwienia udziału mieszkańców Ełku w tej procedurze.

 

– Po to zorganizowana została m.in. ta rozprawa administracyjna – mówi Roman Gorczyca. – Zainteresowani tematem ełczanie mogli zapoznać się z inwestycją, ewentualnymi skutkami jej realizacji i planowanym przebiegiem.

 

Rozprawa administracyjna to nie jedyna okazja dla ełczan do wyrażenia swojej opinii na temat planowanych prac na głównej arterii miasta. Do 9 listopada mamy możliwość zapoznania się z dokumentacją sprawy oraz składania uwag i wniosków w formie pisemnej, ustnie do protokołu i za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Można to zrobić w Urzędzie Miasta Ełku przy ul. J. Piłsudskiego 4, pokój nr 373, w godzinach 8 – 15.

 

– Po uzyskaniu opinii od społeczeństwa i odpowiednich organów oraz ustosunkowaniu się do nich, prezydent miasta przystąpi do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach – mówi Gorczyca. – Po uzyskaniu decyzji środowiskowej inwestor, którym w tym przypadku jest Gmina Miasto Ełk, będzie mógł złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na realizację inwestycji, a po jej uzyskaniu przystąpić do realizacji planów.

 

Jak zaznacza Roman Gorczyca, prezentowane projekty są propozycja zmian i mogą jeszcze ulec zmianie.

 

– Może tak się stać, jeśli wpłyną uzasadnione wnioski – mówi. – Ulica przebiega przez centrum miasta, wzdłuż niej zlokalizowane są budynki, w których mieszkają ełczanie. Planowana inwestycja będzie na nich bezpośrednio oddziaływała. Dlatego weźmiemy pod uwagę ewentualne wnioski i uwagi mieszkańców, którzy problemy znają od podszewki.

 

Sprawą, która już teraz najbardziej niepokoi ełczan, jest związana z realizacją inwestycji wycinka około 300 drzew. Przewiduję ją najbardziej drastyczny wariant prac. Najbardziej optymistyczny zakłada ocalenie ok. 60 drzew. Stałoby się to kosztem jednej nitki ścieżki rowerowej na odcinku od skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ul. Kościuszki.

 

em

5 odpowiedzi na “Ełczanie zapoznają się z propozycją planów przebudowy ul. Wojska Polskiego”

 1. Bogdan pisze:

  Żeby nie blokować ruchu niech architekt pomyśli o dużym rondzie.

 2. Jan pisze:

  Komu potrzebna jest ścieżka rowerowa wzdłuż istniejącej na promenadzie, nie można przesadzać z tymi ścieżkami, wystarczy dokonać oceny natężenia ruchu rowerowego. Moda na te ścieżki to duża przesada i nie warta nawet jednego podeschłego drzewa. Czas skończyć z tą propagandą i głupimi pomysłami

 3. Milena pisze:

  Miasto bez drzew – koszmar jakiś i to mają być „zielone płuca Polski”!!!! Nie wystarczy że cała Armii Krajowej wygląda jak bunkier i wycinają wzdłuż promenady wszystko jak leci????? Szyszko ma radochę!!!!!

 4. XXI wiek! pisze:

  Jezdnię z ul. Wojska Polskiego przenieść na estakadę (drogę na filarach) a pod nią – zrobić chodnik, ścieżki rowerowe i parkingi. Drzewostan – bez zmian.

 5. Krystyna9 pisze:

  Na ul.Woj.Pol. zrobić dwa prawoskręty, jeden przy skręcie w ul.Ar.Krajowej, drugi przy skręcie w ul.Mickiewicza, miejsca jest dość, no i zlikwidować postój aut na ul Woj Polskiego przy sklepie KONKURENT, tam praktycznie jest przejezdny jeden pas,bo parkujące au5ta zwężają ulicę .

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015