Ełczanie zgaszą światło na godzinę

Sobota 30 marca to dzień kolejnej edycji organizowanej przez WWF akcji „Godzina dla Ziemi”. Podobnie, jak w latach ubiegłych, włączy się w nią Ełk. Tego dnia na godzinę zgasną iluminacje budynków użyteczności publicznej. Dołączyć mogą również ełczanie gasząc o godz. 20.30 światła w swoich domach i mieszkaniach.

 

Tegoroczna edycja godziny dla ziemi odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. WWF chce uświadomić ludzi, że każdy z nas zmieniając codzienne nawyki choćby w niewielkim stopniu , może przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę.

 

W sobotę 30 marca w godz. 20.30 – 21.30 wyłączona iluminacja świetlna Urzędu Miasta Ełku, kamienicy przy ul. Małeckich 3, Ełckiego Centrum Kultury, Szkoły Artystycznej, Wieży Ciśnień,·Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Katedry pw. Świętego Wojciecha, mostu drogowego na ulicy Zamkowej, mostu pieszo-rowerowego na rzece Ełk oraz muralu na budynku ul. Wojska Polskiego 1.

 

W ubiegłym roku godzinę dla Ziemi podarowali mieszkańcy ponad 188 krajów, a ponad 13 tys. obiektów, zabytków i pomników wyłączyło światła. W samej Polsce w akcji wzięło udział prawie 80 miast. Wśród nich Ełk i ełczanie, którzy zdecydowali się na godzinę wyłączyć światła w swoich domach i mieszkaniach.

 

fm

6 odpowiedzi na “Ełczanie zgaszą światło na godzinę”

 1. Asia pisze:

  Ulubiony kolor różowy.

 2. WiechoR pisze:

  Żenada, wszystko pod publiczkę. Jeżeli chcemy zrobić coś dla ziemi to zacznijmy segregować odpady komunalne. W Ełku co robimy? Nic. Jako nieliczni w Europie i w Polsce stosujemy system suche/mokre który jest niezgodny z prawem i mamy w poważaniu obowiązujące prawo. Jesteśmy brudasami.

 3. Mieszkaniec Ełku pisze:

  Dlaczego tylko „godzina dla Ziemi”? Może lepiej cały „rok dla Ziemi”. Tak naprawdę to ta cała akcja nic nie wnosi, przecież elektrownie i tak pracują bez przerwy.

 4. Adam pisze:

  Ten wiecho się obudził. Śmieci są sortowane na wysypisku przez nowoczesną instalację. Póki co nie będziemy tej operacji dublowac. Wiecha zwolnili mieszkańcy z sołtysowania to szuka rozgłosu gdzie indziej. .

 5. Pan dobry pisze:

  To po co to podświetlać by raz w roku tylko na godzinę gasić, rozumiem urok. Wprowadźmy politykę długo falową, mniej plastiku (sztućce, słomki, patyczki) można zastąpić drewnem (po nasadzaniu kolejnych obszarów lasami) po roku 2050 samochody elektryczne, odnawialne żródła energii itp, Ełk tu kucam i sprzątam

 6. Janka pisze:

  W Ełku króluje różowy kolor. Pytanie dlaczego różowy a nie np zielony.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015