Ełczanin wśród najlepszych animatorów w Polsce

Jerzy Filipek Animatorem Roku 2015. Tytułem tym trenera EKS „Szczypiorniak” wyróżniła Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej. Ełczanin znalazł się w gronie 22 najlepszych animatorów w Polsce. Doceniona została jego aktywność w pracy na rzecz lokalnej społeczności.

 

Z młodymi ełczanami Jerzy Filipek spotyka się na „Orliku” przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku. Wśród prowadzonych przez niego działań znalazły się m.in. zajęcia pod hasłem „Dopalaj ze Szczypiorniakiem na Orliku”, które miały zwrócić uwagę uczestników na problem dopalaczy.

 

– W realizację działań zaangażowało się wiele osób – mówi Jerzy Filipek. – Cieszę się, że nasza praca została zauważona i doceniona. Robię to, co każdy animator na Orliku. Nadzoruję obiekt, opiekuję się nim, inicjuje działania i je realizuję. Cieszę się z tego wyróżnienia, ale największą nagrodą są pytania dzieci, czy „Orlik” będzie jutro otwarty i ich zawiedzione miny na wiadomość, że będzie otwarty dopiero w marcu. Dzieci chcą uprawiać sport, a na takie wyróżnienia czeka każdy nauczyciel.

 

Jerzy Filipek z zawodu jest emerytowanym nauczycielem wychowania Fizycznego. Wypełnianie obowiązków na „Orliku” przy ełckiej „Piątce” nie jest jego jedynym zajęciem związanym ze sportem. Animator Roku 2015 jest również trenerem Ełckiego Klubu Sportowego „Szczypiorniak”.

 

– W latach 90. zaszczepiliśmy dużej grupie dzieci miłość do sportu i piłki ręcznej – mówi Jerzy Filipek. – Dzisiaj przynosi to efekty.

 

kk
Fot.: Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • WIELKIE OTWARCIE – JEDNEJ Z NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH PLAŻY W REGIONIE: mamoń

  Byłem tam dzisiaj i widziałem jak to faktycznie ...

 • NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA CHRUŚCIELE – BARANY W GMINIE EŁK: Rowerzystka

  Tamte drogi są mało uczęszczane, ruch właściw ...

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: J-23

  Faktycznie do "porównania" z początkami! Szalet ...

 • WIELKIE OTWARCIE NOWEJ PLAŻY MIEJSKIEJ W EŁKU: Ja

  Oj będzie się działo ! ...

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: grzes

  a pety wyzbierane? ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015