Ełk będzie miał dwa oddziały covidowe

W szpitalu ełckiej spółki „Pro-Medica” trwają przygotowania zmierzające do otwarcia tam oddziału covidowego. Pacjentom ze stwierdzonym koronawirusem służyć będzie dotychczasowy Oddział Gruźlicy, Chorób Płuc i Chemioterapii. Kilka dni wcześniej oddział covidowy utworzony został w szpitalu wojskowym na bazie funkcjonującej tam wcześniej neurologii i oddziału wewnętrznego.

 

Oddział Gruźlicy, Chorób Płuc i Chemioterapii zaprzestał już przyjmowania nowych pacjentów. Część leczonych tam osób wróci do domów, o ile pozwoli na to ich stan zdrowia. Pozostali pacjenci, którzy wymagają leczenia szpitalnego, zostaną przekazani pod opiekę innych placówek.

 

Jak mówi lekarz naczelny szpitala miejskiego Krzysztof Michalski, „Nie mamy praktycznie w Ełku oddziału internistycznego poza naszym (placówki spółki „Pro-Medica” – red.), w szpitalu wojskowym został on mocno zmniejszony. Interna i kardiologia dalej będą zabezpieczały potrzeby naszego powiatu, ale również zgłaszają się pacjenci z powiatów ościennych. W Olecku cały szpital został przekształcony w szpital covidowy. Oddziały covidowe, też z wyłączeniem oddziałów internistycznych, powstają w naszej okolicy, również w Grajewie.”

 

Oddział covidowy w miejskim szpitalu przewidziany jest dla 24 pacjentów, z czego czterem służyć mają łóżka respiratorowe. Przyjęcia rozpoczną się prawdopodobnie w połowie przyszłego tygodnia. Będzie to drugi oddział covidowy działający na terenie Ełku. Pierwszy uruchomiony został niespełna tydzień temu (6 listopada) i funkcjonuje w ełckiej filii 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Lublinie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + 3 =

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

46 − = 41

Powiat Ełcki Z karpiem za pan brat
Julia Ślużyńska i Marek Romanowski z Zespołu Szkół nr 6 w Ełku...
Powiat Ełcki ,,Moja działalność gospodarcza”
Nabór formularzy rekrutacyjnych, w ramach projektu „Moja...
Powiat Ełcki Nowa jakość kształcenia zawodowego
Zakończyła się przebudowa hali warsztatowej Centrum Kształcenia...
Powiat Ełcki Tu jest jak w bajce – powiat ełcki okiem blogerów
Starostwo Powiatowe w Ełku zaprosiło znanych blogerów – Kasię i...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015