Ełk będzie miał nowe kierunki studiów?

Czy uczelnie wyższe przyciągną do Ełku młodych ludzi? O tym będzie można przekonać się już niebawem. Są plany, by w przyszłym roku akademickim oferta edukacyjna miasta wzbogaciła się o kolejne kierunki: pedagogikę wczesnej edukacji i pielęgniarstwo, a do tego magisterskie studia II stopnia na kierunku administracja. Otworzyć je planuje Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie na Wydziale Studiów Technicznych i Społecznych w Ełku.

 

Obecnie ełcki wydział olsztyńskiego UWM kształci m.in. przyszłych geodetów i administratywistów. Od października studenci kształcą się tu również na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. W sumie studiuje tu około 200 osób. Kolejnych prawie 400 studentów i słuchaczy w swoich murach kształci ełcka filia Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Około 220 żaków uczy się na Wydziale Gospodarki Turystycznej w Ełku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

 

Białostocka uczelnia przyszłym maturzystom oferuje m.in. studia I stopnia na kierunkach: zarządzanie i budownictwo oraz studia podyplomowe. Pedagogika, turystyka i rekreacja oraz ekonomia to oferta szkoły bydgoskiej.

 

em

Jedna odpowiedź do “Ełk będzie miał nowe kierunki studiów?”

  1. Kazimierz Potapczyk pisze:

    Przyciągną

Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Marcinowie
Uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy wiejskiej wraz z terenem...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Reglu
Uroczyste otwarcie zmodernizowanej plaży wiejskiej w Reglu, w gminie...
Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015