Ełk gminą na 5! – Oceniono oficjalną witrynę internetową miasta i e-kontakt

Miasto Ełk, jako jedyne w województwie warmińsko-mazurskim otrzymało tytuł „Gminy na 5!” w rankingu Instytutu Przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ocenie poddano użyteczność witryn internetowych oraz kontakt drogą e-mailową z wykorzystaniem metody „tajemniczego klienta” w 687 urzędach miejskich/gminnych włączonych do badania. Tytuł „Gminy na 5!” przyznano 54 jednostkom samorządowym.

 

Ranking „Gmin na 5!” przygotowany został przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Do badania włączono 687 gmin z całej Polski. Tytułem „Gminy na 5!” nagrodzono jedynie 54 jednostki samorządu terytorialnego, w tym miasto Ełk – jako jedyne w województwie warmińsko-mazurskim.

 

Badanie składało się z dwóch elementów. Pierwszym była użyteczność oficjalnych witryn internetowych prowadzonych przez gminy, w szczególności z puntu widzenia potencjalnych przedsiębiorców oraz inwestorów (przyjęto 31 różnych kryteriów). Zespół badawczy wysoko ocenił miejską stronę www.elk.pl (13/15 punktów). Drugim kryterium była ocena kontaktu drogą elektroniczną z wykorzystaniem metody „tajemniczego klienta”, który wcielił się w rolę potencjalnego inwestora.

 

Badania prowadzone są od 2014 roku i poświęcone są tematyce zachowań/inicjatyw przedsiębiorczych gmin w zakresie obsługi przedsiębiorców. Patronat honorowy nad badaniami objęła Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Była to 7. edycja rankingu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Nowy kierunek w ełckim „chemiaku”
Konferencja pn. „…bo łączy nas CHEMIA”, inaugurująca...
Powiat Ełcki Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 wszystkim...
Powiat Ełcki Kolejne miliony na termomodernizację
Władze powiatu ełckiego podpisały umowę na poprawę efektywności...
Powiat Ełcki Kształcenie dla przyszłości
Popularyzacja modelu współpracy szkół technicznych i branżowych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015