Ełk gościł Moje Małe Mistrzostwa – 2015. Piłkarze strzelili 393 bramki.

Młodzi piłkarze z: Olecka, Augustowa, Wieliczek, Gołdapi i Ełku spotkali się w sobotę 27 czerwca na murawie stadionu przy Zespole Szkół nr 1 w Ełku. W szranki stanęło 6 drużyn. Każda z nich otrzymała pamiątkowy puchar. Na szyjach wszystkich zawodników i zawodniczek zawisły medale, a najlepsi otrzymali statuetki. Za nami piknik o charakterze sportowo-rekreacyjnym Moje Małe Mistrzostwa – 2015, w trakcie którego padły w sumie 393 bramki.

Ełk był jednym z sześciu miast, w których odbyła się II edycja pikniku. We wszystkich spotkaniach wzięło udział ok. 600 dzieci urodzonych w roku 2007 i młodszych. Organizatorem Moich Małych Mistrzostw jest Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Sportu i Rekreacji „Akademia 2012”.

– Naszym głównym celem jest promowanie sportu, w tym przypadku piłki nożnej, wśród dzieci oraz zachęcenie dzieci i ich rodziców do aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez wykorzystanie innych form aktywności fizycznej – mówi Wojciech Kowalewski, obecnie prezes stowarzyszenia „Akademia 2012”, a przed laty bramkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej. – Działania objęły zasięgiem miejscowości z dwóch województw: warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Moje Małe Mistrzostwa 2015 gościły w Sejnach, Augustowie, Gołdapi, Olecku, Ełku i w Suwałkach.

Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów znalazły się m.in. pokazy sztuk walki i militariów. Główną częścią pikniku był turniej piłki nożnej dla dzieci.

– Gramy systemem Funino – mówi Adrian Kochanowski, trener ełckiego klubu Rona 03. – Jest on najlepszy dla najmłodszych kadetów. Dla tych dzieci najważniejsze jest chyba strzelenie bramki. To najbardziej zachęca je do grania. Tutaj gramy trzema zawodnikami do dwóch bramek i dwóch bramek bronimy. Taki system uczy najmłodszych piłkarzy myślenia.

„Moje Małe Mistrzostwa – 2015” zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu: „Promowanie i wspieranie rozwoju sportu dla wszystkich 2015”.

em

Galeria

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: grzes

  a pety wyzbierane? ...

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: Elczanin

  Ale zajeb* molo no super nowa plaża jaki długi w ...

 • Rozbudowa ścieżek rowerowych nad rzeką Ełk wraz z infrastrukturą: Gdzie straż miejska i porządki?

  Na promenadzie/ścieżce rowerowo-pieszej zawsze p ...

 • MÓJ NOWY SĄSIAD Z EŁKU – I Piknik Sąsiedzki: MK

  Akurat. Kołtuneria Ełcka. Zawsze się mówiło z ...

 • PROBLEMY NASZEGO REGIONU – I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej: Marriu

  Zbudujcie do końca S61 i S16. Ewentualnie S8 do B ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015