Ełk ma nową ścieżkę rowerową

Wzdłuż ulicy Suwalskiej w Ełku powstała nowa ścieżka rowerowa. Szlak biegnie na odcinku od restauracji Ełczanka do ronda J. Cichowicza. Ścieżka rowerowa to kolejny element projektu, który ma poprawić mobilność mieszkańców i ułatwić im dostęp do usług publicznych.

 

Nowa ścieżka rowerowa przy ulicy Suwalskiej na osiedlu Zatorze stanowi jeden z elementów dofinansowanego ze środków unijnych i pochodzących z budżetu państwa projektu „Poprawa mobilności miejskiej w MOF Ełk – linia nr 2”. Jego celem jest poprawa mobilności mieszkańców miasta Ełk, a tym samym zachęcenie mieszkańców do poruszania się rowerem.

 

Zakres prac obejmował m.in.: budowę ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej w kolorze czerwonym, budowę/przebudowę/remont ciągów pieszych o nawierzchni z kostki brukowej wzdłuż ul. Suwalskiej o długości 610 m od przejścia pieszo-rowerowego przy restauracji Ełczanka do ronda Jerzego Cichowicza. Inwestycja pochłonęła ok. 1,5 mln zł, z czego ok. 850 tys. zł pokryła dotacja z Unii Europejskiej, a kolejne ok. 115 tys. zł samorząd otrzymał z budżetu państwa.

 

Realizacja całego projektu „Poprawa mobilności miejskiej w MOF Ełk – linia nr 2” przyczyni się do zwiększenia dostępności do usług publicznych. Trasa linii autobusowej nr 2 oraz biegnące wzdłuż niej ścieżki rowerowe prowadzą bowiem do: Zespołu Szkół nr 1, Urzędu Miasta Ełk, Starostwa Powiatowego w Ełku, stadionu miejskiego, Parku Wodnego oraz wielu innych obiektów użyteczności publicznej.

 

Fot.: UM Eku

Jedna odpowiedź do “Ełk ma nową ścieżkę rowerową”

  1. Obserwator pisze:

    No normalnie dostałem ” Rozluźnienia Z RADOŚCI „!
    Kampanię czas zacząć 🙂

Powiat Ełcki Mikołajkowy Autobus Radia 5
Starostwo Powiatowe w Ełku, jak co roku, uczestniczyło w akcji...
Powiat Ełcki Znamy mistrzów powiatu ełckiego w szachach szybkich
Maja Budnicka z Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w...
Powiat Ełcki Podnieśli swoje kwalifikacje
Uroczyste zakończenie kwalifikacyjnych kursów zawodowych odbyło...
Powiat Ełcki Podpisanie umowy patronackiej
Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015