Ełk odwiedzi mobilna stacja medyczna

Ełczanie w wieku od 9 miesięcy do 6 lat skorzystają z profilaktycznych badań USG. Przed Urzędem Miasta Ełku 27 i 28 października zaparkuje mobilna stacja medyczna Fundacji Ronalda McDonalda.

 

Będzie to II edycja bezpłatnych profilaktycznych badań ultrasonograficznych skierowana do dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat zameldowanych na terenie miasta Ełk. Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda jest unikalną, mobilną stacją medyczną. Składa się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

 

Celem badania jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badanie USG trwa około 15-18 minut, jest bezpieczne i bezbolesne.

 

Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów. Po jego zakończeniu rodzice lub opiekunowie otrzymują wyniki badań oraz ewentualne zalecenia lekarskie.

 

badania wykonywane będą 27 października w godz. 10 – 18 z przerwą techniczną od godz. 14 do godz. 15 oraz 28 października w godz. 9 – 17 z przerwą od godz. 14 do godz. 15.

 

Do udziału w badaniu konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Zapisy będą prowadzone pod numer tel. (87) 732-62-65 i (87) 732-62-28 w dniach: 16 października w godz. 15:30 – 18 oraz 17 października w godz. 9 – 13

 

kk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Mieszkańcy Elku

  Pierwszy raz od przynajmniej 12 lat ktoś tak konk ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Wyborca

  Debata oczywiście tak ale zorganizowana przez kom ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Marek Elk

  Pani Wojciechowska ma głos nas młodych. Większo ...

 • Parafialne dożynki w Stradunach: Mieszkaniec

  Ci co zadłużyli miasto i Gminę to powinni być ...

 • DWA RÓŻNE PUNKTY WIDZENIA – EŁCKIE WYBORY SAMORZĄDOWE 2018: Dziwne.

  Dlaczego NAGLE zaKODowanym "POlitykom ekipy tuska" ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015