Ełk pod wodą – trwa szacowanie strat po niedzielnej nawałnicy

Służby miejskie miały pracowite niedzielne popołudnie. Wystarczyło zaledwie kilkanaście minut, by przechodząca nad Ełkiem nawałnica doprowadziła do zalania ulic, podtopień budynków, posesji i zalania piwnic. Do oczyszczalni w Nowej Wsi ełckiej dopłynęła rekordowa ilość ścieków.

 

Zgłoszenia o zlanych ulicach, piwnicach, budynkach mieszkalnych i garażach zaczęły napływać około kwadransa przed godz. 17. Ełccy strażacy odebrali ich w sumie 48. Zalało m.in. przy ul. Dąbrowskiego, ul. Kolejową i ul. Targową wraz z przyległymi budynkami. Najtrudniejsza sytuacja była na ul. Wawelskiej, gdzie doszło do całkowitego zalania ulicy i piwnic w 10 budynkach. Woda wdarła się również do przychodni i zalała ok. 30 samochodów osobowych. Jak informuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ełku, do oczyszczalni w Nowej Wsi Ełckiej dopłynęło aż 15 tys. m3 ścieków, co jest ilością rekordową.

 

Na niezbędną pomoc służb miejskich ełczanie mogli liczyć już w niedzielę. W poniedziałek 3 czerwca pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku oraz ełckiego ratusza spotkali się z mieszkańcami oraz zarządcami budynków przy ulicy Wawelskiej i Targowej, informując o możliwościach pomocy socjalnej. Obecnie trwa szacowanie strat. Jak tylko zostanie to zakończone, do Wojewody Warmińsko-Mazurskiego będzie skierowany wniosek o ewentualną pomoc finansową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

11 − 1 =

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Awans zawodowy nauczycielek
Cztery nauczycielki otrzymały z rąk Starosty Ełckiego akty nadania...
Powiat Ełcki Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych
Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej pozyskał nowy samochód...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy w starostwie
Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015