Ełk przebuduje swoje ścieżki rowerowe

Prawie 8 mln zł będzie kosztować rozbudowa ełckich ścieżek rowerowych. Nowe ciągi pojawią się w okolicy rzeki Ełk, placu Jana Pawła II oraz przy plaży miejskiej. Rowerzyście skorzystają z nich już w najbliższym sezonie.

 

Do 29 czerwca przebudowany zostanie odcinek ścieżki rowerowej w obrębie plaży miejskiej przy ul. Parkowej. Nawierzchnia wykonana zostanie z asfaltu, co w znaczącym stopniu podniesie poziom bezpieczeństwa oraz jakość korzystania z ciągu. Zagospodarowane zostanie również miejsce do obsługi rowerów. Pojawią się: komplety do naprawy rowerów, stoły z ławkami oraz stojaki na rowery. Nie zabraknie też oświetlenia LED’owego, które częściowo wyposażone zostanie w czuły detektor ruchu.

 

Wraz z końcem czerwca skorzystamy też z przebudowanego odcinka ścieżki pieszo – rowerowej przy Parku Kopernika. Inwestycją objęty będzie odcinek od zielonego mostku przy ujściu na rzeki Ełk, wzdłuż części sportowo – rekreacyjnej parku aż do Centrum Edukacji Ekologicznej. Wymieniona zostanie nawierzchnia ścieżki pieszo – rowerowej na asfaltową, pojawią się ławki parkowe i stojaki na rowery oraz oświetlenie LED’owe częściowo wyposażone w czuły detektor ruchu. Projekt przewiduje również nasadzenia drzew, krzewów i traw ozdobnych oraz bylin

 

Nieco dłużej, bo do końca sierpnia, planowana jest przebudowa łącznika rowerowego – kładki na rzece Ełk. Zielony mostek zostanie usunięty, a na jego miejsce pojawi się nowa kładka. Zdemontowane zostanie oświetlenie dotychczasowej i narzut kamienny na brzegu rzeki, a na długości projektowanych umocnień brzegu będzie ona odmulona.

 

Przez nowy mostek będzie pobiegnie ścieżka rowerowa łącząca Plac Jana Pawła II z ul. Żeromskiego i Placem Katedralnym. Zagospodarowane zostaną dwa miejsca do obsługi rowerów. Pojawią się komplety do naprawy jednośladów, stoły z ławkami oraz stojaki na rowery. Znajdą się tam również specjale strefy do odpoczynku wyposażone m.in. w murki parkowe z okładzinami granitowymi, drewniane ławy do siedzenia, donice z zielenią wkomponowane w murki, a także pozostałe elementy małej architektury.

 

mm

Jedna odpowiedź do “Ełk przebuduje swoje ścieżki rowerowe”

  1. Ciekawe... pisze:

    Czy ktoś mi wyjaśni: jak zgodnie z przepisami pojechać rowerem w Ełku skręcając z ul. Mickiewicza w lewo – w ul. Dąbrowskiego – w kierunku wiaduktu?! Może „słynna drogówka” ełcka to uczyni???

Powiat Ełcki Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
Konkurs fotograficzny „Rower i ja”. Z obiektywem na rowerze...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (4/6)
Czwartą inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Darmowe zajęcia dla uczniów i nauczycieli
Rusza akcja darmowych zajęć online dla uczniów i nauczycieli....
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (3/6)
Kolejną inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015