Ełk: Radna Wojciechowska wygrywa z posłem Kossakowskim

Są już oficjalne wyniki ze wszystkich komisji wyborczych. Ełczanom nie przypadły w udziale mandaty posłów Parlamentu Europejskiego. Ubiegali się o nie: Anna Wojciechowska (Koalicja Europejska) oraz Wojciech Kossakowski. W całym okręgu olsztyńskim Anna Wojciechowska zdobyła 13323 głosy. Na Wojciecha Kossakowskiego zagłosowało 8278 mieszkańców Warmii, Mazur i Podlasia.

 

W samym powiecie ełckim startująca w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy KE radna miasta Ełku Anna Wojciechowska zdobyła 4351 głosów. W samym Ełku głosowało na nią 3575 osób, kolejnych 460 w gminie Ełk, w gminie Prostki 110, w gminie Stare Juchy 105 i 101 osób w gminie Kalinowo.

 

Wynik drugiego z ełckich kandydatów, posła na Sejm Wojciecha Kossakowskiego to 2355 głosów z powiatu ełckiego, w tym: z miasta Ełk 1675, w gminie Ełk kolejnych 297, w gminie Kalinowo 170, w gminie Prostki 119 i 85 w gminie Stare Juchy.

 

Ostatecznie wybory do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 3 (Warmia, Mazury i Podlasie) wygrał Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. W powiecie ełckim swój głos na tę listę oddało 10416 osób, z czego 7065 ełczan, 1207 mieszkańców gminy Ełk, 877 mieszkańców gminy Kalinowo, 861 osób głosujących w gminie Prostki oraz 406 w gminie Stare Juchy.

 

W powiecie ełckim Koalicja Europejska zdobyła 8959 głosów, w mieście Ełk 6951, w gminie Ełk 996, 374 w gminie Prostki, 325 w gminie Stare Juchy i w gminie Kalinowo 313 głosów.

 

Warmię, Mazury i Podlasie w najbliższej kadencji Parlamentu Europejskiego reprezentować będą: Karol Adam Karski i Krzysztof Jurgiel z listy Komitetu Prawo i Sprawiedliwość oraz Tomasz Frankowski startujący z listy Koalicji Europejskiej.

 

mm

26 odpowiedzi na “Ełk: Radna Wojciechowska wygrywa z posłem Kossakowskim”

 1. Alina Artur Konieczki pisze:

  Pani Aniu Serdeczne gratulacje. Glosowalismy na Panią.

 2. antek pisze:

  Na prezydenta Ełku nie wyszło, do europarlamentu nie wyszło, teraz został sejm. PIS dba o dobro kraju i jego obywateli, a PO PSL SLD miało już swoje 5 minut i nie potrafiło je wykorzystać, a więc nie będzie lekko pani Aniu.

 3. Wyborca pisze:

  PiS dysponuje miliardami Polaków które rozdaje. Ma TVP info szczekaczkę przez 24 godziny popierajaca PiS. Polska straci miliardy w Unii ponieważ sceptycy wobec Unii są mniejszoścą.Jedyny kompan pisu to Orban . W Unii dzieli się gigantyczne pieniądze i tylko silna praworzadna Polska mogłaby coś. wywalczyć. Sądy pisowskie TK pisowski. To Europa widzi. Bezdyskusyjnie jest zwycięstwo osiągnięte straszeniem Polaków jednak długo straszyć się nie da. Kasy państwowej coraz mniej. Podobno zbliża się kryzys. Rozliczenie może przyjść niebawemm

 4. Janka pisze:

  Nie wszyscy Ełczanie wiedzą że gigantyczne poparcie otrzymał Jurgiel od firmy na literę C pod wodzą Daria rozpustnika. Tysiące SMS i banery. banery. Kościół jest „neutralny”

 5. Janusz pisze:

  Antoś a może pomyślał o sobie bo niewiele ci wyszło. Nigdy ci nikt nie zaproponował. Nie martw się o innych.

 6. J. K pisze:

  Kosa pisze takie bzdury. Zawał. W drodze.

 7. BC pisze:

  Niech dalej wielbiciele lenistwa i rozdawnictwa na nich głosują ale żadnych sukcesów nie będzie.Przy najbliższym tąpnięciu i kryzysie bardzo biorców zaboli bo już dzisiaj te 500 złotych na niewiele wystarczy a może tez zabraknąć na wypłaty.Sam PiS w Unii nic nie znaczy i niewiele wywalczy ,można się za łamanie Konstytucji spodziewać mniejszych dopłat a to zaboli rolników bo ślepo uwierzyli w rozdawnictwo.Jestem emerytką i moja emerytura jest dużo większa niż dzisiejsze zarobki wielu Ełczan.Za chwilę zapomnicie o wyjazdach za chlebem bo wrócimy szybko do PRL.Dzieci dalej będą miały przesrane w tej pseudo nowoczesnej szkole z nudnym ,średniowiecznym programem.Miasto dalej się będzie zadłużać a o nowych drogach już dzisiaj musimy zapomnieć bo oni nic nie budują podobnie jak Karuzelę przy Przemysłowej.

 8. Adam Nadolny Konieczki pisze:

  Z przyjemnoscią podpisuje się pod wpisem BC

 9. Ptyś pisze:

  I tak uważam że lepiej oddać głos na Annę Wojciechowską, niż na Kopiczkowa, która ma wiedzę i kompetencję na takim poziomie, że lepiej nie komentować i dba jedynie o siebie i swoją rodzinę, a zwykli ludzie ją w ogóle nie obchodzą.

 10. jj pisze:

  BC w punkt!

 11. Dar. Chelchy pisze:

  Kopiczkowa jest skończona. Ona wszystkim zakazała za skórę. Nawet Wojtowi który kiedyś ja popierał. A u nauczycieli to ma przesrane.

 12. Anonim pisze:

  Pani Anna mogłaby mieć i 5 razy tyle, tylko że to jej nic nie daje bo jest pionkiem, a Pan Kossakowski , to Pan Poseł już drugą kadencję. I tutaj jest różnica. On nie musiał , a ona żyły wypruwała.

 13. Adam. R. pisze:

  Anonimuś, ty zawsze masz problemy z rzetelnoscią. Pierwsza kadencja to wślzgniecie się na czyjeś miejsce. A co do wyniku. 5 tysięcy głosów mniej niż Pani Anna. To kompromitacja. Ełczanie tego pana miłoscia nie darzą, woleli zagłosować na Jurgiela czy Karskiego.

 14. Janina Baranki pisze:

  To tragiczna porażka aktualnego posła. Ktory jest w pisie czyli polityce kupę lat. Pewnie sam nie zaliczy ile. Zapytajmy przechodnia na ulicy czym zasluzyl się dla miasta Pan poseł. Ja wiem ze organizował setki konferencji dotyczące budowy dróg. Nie powstał ani metr drogi. A 16 tka miał być skończona w 2019 roku. To jego słowa dostępne w sieci. Dopóki był Schmidt to go zabierał wszędzie. Teraz jest sam. I bez sukcesów. Kopiczkowa to zaistniała chociaż obrażaniem nauczycieli.

 15. J. M pisze:

  Jakiś anonim bredzi. Ten facet całe życie w polityce. I co? Zero.

 16. Anonim pisze:

  Wasze gadanie nic nie da lewaki. Pan Poseł Kossakowski jest 2 kadencje i zapowiada się ze będzie na 3 kadencję naszym reprezentantem w Sejmie, a pani Anna zestarzeje się startując z Partii Oszukańców ( i złodziei VAT owskich). Niech jeszcze założy tęczową koszulkę LGBT oraz stosowną bieliznę (a może lepiej -bez) i to ogłosi , może skusi tym kilkuset mazurskich gejów lub lesby . Ha, ha, ha….

 17. Genowefa. pisze:

  Wypociny kosy. Mnie interesuje to że Pietruszka 27 Zł kg kto to kiedyś widział masło kostka 200 g 6-9 zł nie 250 g jak kiedyś. Prąd 60%drozej.mnie kalafiorem wisi ktor zadzi. 500 plus już nie ma bo ceny rosną sza lenczo benzyna mieszkania o 35%.niech bedzie PiS ale nie można kłamać.

 18. K. M pisze:

  Kosa weź ty lepiej poprzekladaj troche skrzynki. To dobre na stres. Nie pisz bzdur.

 19. Janusz pisze:

  To poprzekladaj kiedy rączki drżą.

 20. Sądów. pisze:

  Już kiedyś kosa pisał aż go rozpracowali

 21. Pan dobry pisze:

  Pan Kossakowski nie potrafi prowadzić kampanii, nie ma „pijaru”, pomysłu, dlatego zmuszony byłem głosować na K. Karskiego. Pani Anna świetna kampania, życzliwość i efekt nowości ale PO już swoje 5 minut miało, zostałem oszukany stąd nie głosuję na Panią. Nigdy więcej PO SLD PSL .N

 22. Adam pisze:

  Niebawem zobaczysz jak PiS Cię oszukał. Kiedy oficjalnie wyjdzie w jak zastraszającym tempie dodrukowuje się pieniądze bez pokrycia. Cenię szczerość w Twoim wpisie.

 23. Jaroslaw pisze:

  Chyba przez pomyłkę moja mamusia dostała SMS od karytasiaka. Chodziło o głos na Jurgiela. Oczywiście skasowała natychmiast, nie chce mieć niebezpiecznego wirusa.

 24. Ala pisze:

  Ełczanie maja go dość. Nawet wielu z Pisu na niego nie zaglosowało. Trzeba zajac się handlem w świętą niedzielę.

 25. Joanna pisze:

  W GM wszystko co krytyczne wobec kosy jest kasowane. Dm bądźcie bezstronni. Gm wykluczamy.

 26. Artir pisze:

  Dm jest O, k.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015