„Ełk, tu czytam – wędrowne książki” – „Plejada” zakończyła II edycję

Zakończyła się realizacja grantu „Ełk, tu czytam – wędrowne książki. Edycja II”, w ramach której udało się zakupić 95 egzemplarzy nowych książek, w tym 50 z powiększoną czcionką. To książki dla tych, którzy chcą dać odpocząć oczom, nie rezygnując z przyjemności czytania.

 

Książki powędrowały do czytelników, a udostępnione zostały na półkach w czterech klubach i stowarzyszeniach działających na rzecz ełckich seniorów: w siedzibie Stowarzyszenia „PLEJADA” w Zespole Szkół nr 5 w Ełku przy ul. Sikorskiego 5; w Klubie Senior+ przy ul. Piłsudskiego 8 w Ełku; w Stowarzyszeniu Byłych Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Bakałarz” w kamienicy przy ul. Małeckich 3 oraz w Klubie Ploteczka działającym w ramach Stowarzyszenia Srebrne Pokolenie w Ełku przy ul. Pięknej 21.

 

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, do ełckiej noclegowni trafiły książki zgromadzone w ramach przeprowadzonej w Zespole Szkół nr 5 w Ełku akcji bookcrossingowej. Woluminy, które otrzymały „drugie życie” powędrowały do Stowarzyszenia Monar – Schronisko dla Osób Bezdomnych MARKOT w Ełku oraz do Schroniska im. Św. Ojca Pio. Przekazano również zestaw zakupionych krzyżówek.

 

Członkowie i wolontariusze ze Stowarzyszenia „PLEJADA” wychodzą naprzeciw potrzebom osób mających problemy z poruszaniem się i umożliwiają dostarczenie im książki na telefon. Zamówienia można zgłosić pod numerem: 87 6102331, a po zgłoszeniu poprosić bibliotekę oraz elektronicznie pisząc na email: biblioteka@zs5.elk.pl. Zamówione książki zostaną doręczone przez wolontariusza posiadającego identyfikator z informacjami: logo miasta, pieczątka Stowarzyszenia „Plejada” oraz formuła w brzmieniu: wolontariusz realizujący grant „Ełk, tu czytam – wędrowne książki”.

 

Dotychczasowa oferta wędrownej biblioteczki zawierała klasyczne wydania książek Wiktora Suworowa, Oriany Fallaci, Eleny Ferrante, Donny Tartt, Marii Ulatowskiej, Jaume Cabré, Wojciecha Kuczoka, Henninga Mankella, Philipa Rotha, Joanny Bator i innych popularnych pisarzy. W tej edycji została wzbogacona o poradniki, książki motywacyjne oraz o literaturę piękną rozchwytywanych przez naszych seniorów, poczytnych pisarzy dla pań, np.: Joanna Jax czy Katarzyna Michalak oraz biografie, kryminały, reportaże, czy książki historyczne.

 

Pełną listę książek dostępnych w ramach grantu wzbogacaną pisanymi przez seniorów recenzjami można znaleźć na stronie internetowej biblioteki Zespołu Szkół nr 5 w Ełku pod adresem: www.bibliotekazs5elk.pl w zakładce nowości, „Ełk, tu czytam – wędrowne książki”.

 

Zadanie pt. „Ełk, tu czytam – wędrowne książki. Edycja II” mogło być zrealizowane dzięki współfinansowaniu z budżetu Miasta Ełk.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015