Ełk uczestniczy w programie pilotażowym PARP

Projekt „Profesjonalizacja obsługi inwestorów w Mieście Ełk” został zakwalifikowany do pilotażu „gov_LAB” realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Wartość wsparcia szkoleniowego i doradczego, z jakiego przy tej okazji skorzysta miasto Ełk, wynosi ponad 288 tys. zł.

 

Projekty włączone do programu wyłonione zostały w drodze konkursu. W naborze dotyczącym współpracy w ramach krajowego systemu innowacji ogłoszonym przez PARP, złożono 19 wniosków z całej Polski. Zakwalifikowanych zostało sześć projektów, w tym ełcki.

 

W ramach pilotażu zespół specjalistów z Urzędu Miasta Ełku oraz ełckiego Parku Naukowo–Technologicznego skorzysta z bezpłatnych usług szkoleniowych i doradczych z zakresu projektowania instrumentu obsługi inwestorów. Przy wsparciu m.in. ekspertów PARP opracowane zostaną procedury, ścieżki oraz system wsparcia inwestycji, który spełni najważniejsze oczekiwania inwestorów. Zapewnić to ma sprawniejszą i bardziej profesjonalną współpracę. Wpłynie też na kreację pozytywnego wizerunku miasta jako miejsca atrakcyjnego do lokowania inwestycji.

 

Projekt będzie realizowany do 30 września.

 

tt

4 odpowiedzi na “Ełk uczestniczy w programie pilotażowym PARP”

 1. Sam. pisze:

  Od 12 lat były setki rozmaitych szkoleń i gdzie ci inwestorzy? Cała Polska wie że tu rządzi humorzasty który zadluzyl miasto na 125 mln i za m2 żczy sobie 40 zł. Nikt tu nie zainwestuje.

 2. Joanna pisze:

  Nie 40 a 100 zł. Ale jak jest teraz nikt nie wie bo miasto na skraju bankructwa

 3. serek pisze:

  Wysoka cena gruntu odstrasza by zainwestować w Ełku. Ale na balony, petardy, kwiatki kasa jest. A i jeszcze sprzedajmy skwerek zieleni w centrum dla dewelopera, będzie kasa na przekladanie kostki brukowej ktora jest w dobrym stanie przykład AK sciezka rowerowa, jakby wczesniej nie można bylo tego zaplanować. O kostce na placu JPII nie wspomnę.

 4. Irena pisze:

  Jeszcze rok tych rządów w mieście i premier powoła komisarza. Zadłużenie rośnie w ogromnym tempie a od 12 lat nie zainwestował nikt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 4 = 5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

99 − = 94

Powiat Ełcki Ogólnopolska akcja edukacyjna ,,Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby starsze na spotkanie z...
Powiat Ełcki ,,Kangur Matematyczny”
Uroczyste podsumowanie XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu...
Powiat Ełcki VI Przegląd Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych
VI Przegląd  Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych „W...
Powiat Ełcki X Wyścigi Smoczych Łodzi za nami
Straż Pożarna w Ełku, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015