Ełk uczestniczy w programie pilotażowym PARP

Projekt „Profesjonalizacja obsługi inwestorów w Mieście Ełk” został zakwalifikowany do pilotażu „gov_LAB” realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Wartość wsparcia szkoleniowego i doradczego, z jakiego przy tej okazji skorzysta miasto Ełk, wynosi ponad 288 tys. zł.

 

Projekty włączone do programu wyłonione zostały w drodze konkursu. W naborze dotyczącym współpracy w ramach krajowego systemu innowacji ogłoszonym przez PARP, złożono 19 wniosków z całej Polski. Zakwalifikowanych zostało sześć projektów, w tym ełcki.

 

W ramach pilotażu zespół specjalistów z Urzędu Miasta Ełku oraz ełckiego Parku Naukowo–Technologicznego skorzysta z bezpłatnych usług szkoleniowych i doradczych z zakresu projektowania instrumentu obsługi inwestorów. Przy wsparciu m.in. ekspertów PARP opracowane zostaną procedury, ścieżki oraz system wsparcia inwestycji, który spełni najważniejsze oczekiwania inwestorów. Zapewnić to ma sprawniejszą i bardziej profesjonalną współpracę. Wpłynie też na kreację pozytywnego wizerunku miasta jako miejsca atrakcyjnego do lokowania inwestycji.

 

Projekt będzie realizowany do 30 września.

 

tt

4 odpowiedzi na “Ełk uczestniczy w programie pilotażowym PARP”

 1. Sam. pisze:

  Od 12 lat były setki rozmaitych szkoleń i gdzie ci inwestorzy? Cała Polska wie że tu rządzi humorzasty który zadluzyl miasto na 125 mln i za m2 żczy sobie 40 zł. Nikt tu nie zainwestuje.

 2. Joanna pisze:

  Nie 40 a 100 zł. Ale jak jest teraz nikt nie wie bo miasto na skraju bankructwa

 3. serek pisze:

  Wysoka cena gruntu odstrasza by zainwestować w Ełku. Ale na balony, petardy, kwiatki kasa jest. A i jeszcze sprzedajmy skwerek zieleni w centrum dla dewelopera, będzie kasa na przekladanie kostki brukowej ktora jest w dobrym stanie przykład AK sciezka rowerowa, jakby wczesniej nie można bylo tego zaplanować. O kostce na placu JPII nie wspomnę.

 4. Irena pisze:

  Jeszcze rok tych rządów w mieście i premier powoła komisarza. Zadłużenie rośnie w ogromnym tempie a od 12 lat nie zainwestował nikt.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015