Ełk w konkursie „Inwestycja z perspektywą”

Miasto Ełk bierze udział w darmowym konkursie organizowanym przez Polską Agencję Prasową „Inwestycja z perspektywą” na najciekawszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Funduszy Europejskich. Właśnie ruszyło głosowanie, a Laureatów konkursu wybiorą internauci. Ełcki projekt, na który można głosować to zrewitalizowana Hala Bokserska.

 

Konkurs „Inwestycja z perspektywą” organizowany jest przez Serwis Samorządowy PAP. Wygrają samorządy, na których opis projektu zagłosuje najwięcej internautów w porównaniu do liczby mieszkańców, według stanu na 1 stycznia 2023 roku podanej przez Główny Urząd Statystyczny. Głosowanie konkursowe potrwa do poniedziałku, 19 lutego, do godz. 12.00.

 

Celem konkursu „Inwestycja z perspektywą” jest promocja samorządowych inwestycji unijnych, a także chęć inspirowania innych do podejmowania podobnych inicjatyw. Ełcką inwestycją zgłoszoną do konkursu jest Zrewitalizowana Hala Bokserska. Zabytkowa sala sportowa, w której niegdyś trenowali ełccy bokserzy, teraz służy mieszkańcom Ełku jako miejsce spotkań oraz integracji społecznej. Budynek został poddany renowacji i termomodernizacji. Wewnątrz zagospodarowana została scena wraz z nagłośnieniem, a na zewnątrz iluminacja z grafiką bokserów. Na realizację inwestycji miasto Ełk pozyskało ponad 2,1 mln zł dofinansowania, w tym ponad 1 mln 912 tys. ze środków Unii Europejskiej. Uroczyste otwarcie hali odbyło się 10 lutego 2023 r.

 

Trzy inwestycje z najlepszymi wynikami zostaną nagrodzone statuetką „Inwestycja z perspektywą”. By zagłosować, wystarczy wejść na stronę klikając w link: https://samorzad.pap.pl/node/220262 i w okienku „Zagłosuj na ten projekt” wpisać kod z obrazka, a następnie kliknąć przycisk „Oddaję swój głos”. Możliwe jest wielokrotne oddawanie głosów.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Informator ósmoklasisty na rok szkolny 2025/2026
Drodzy Ósmoklasiści, przygotowaliśmy INFORMATOR, który...
Powiat Ełcki Biblioteki szkolne z dofinansowaniem
Powiat Ełcki otrzymał 28 tysięcy złotych w ramach...
Powiat Ełcki Awans zawody nauczycielki
Ewa Orłowska z Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w...
Powiat Ełcki Konkurs wiedzy o HIV i AIDS
Aleksandra Trocka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015