Ełk w programie pilotażowym PARP

Projekt pn. „Profesjonalizacja obsługi inwestorów w Mieście Ełk” został zakwalifikowany do pilotażu „gov_LAB” realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Wartość wsparcia szkoleniowego i doradczego, z którego skorzysta miasto Ełk, wynosi ponad 288 tys. zł. Projekt będzie realizowany do 30 września.

 

W naborze konkursowym dotyczącym współpracy w ramach krajowego systemu innowacji ogłoszonym przez PARP wpłynęło 19 wniosków z całej Polski. Zakwalifikowanych zostało sześć projektów, w tym ełcki.

 

W ramach pilotażu zespół specjalistów z Urzędu Miasta Ełku oraz ełckiego Parku Naukowo – Technologicznego korzysta z bezpłatnych usług szkoleniowych i doradczych z zakresu projektowania instrumentu obsługi inwestorów. Przy wsparciu m.in. ekspertów PARP opracowane zostaną procedury, ścieżki oraz system wsparcia inwestycji, który spełni najważniejsze oczekiwania inwestorów. Przyczyni się to do zapewnienia sprawniejszej i bardziej profesjonalnej współpracy oraz wpłynie na kreację pozytywnego wizerunku miasta jako atrakcyjnego miejsca do lokowania inwestycji.

 

Źródło: UM Ełku

3 odpowiedzi na “Ełk w programie pilotażowym PARP”

  1. edek pisze:

    Kpiny z mieszkańców, czy co? Może zamiast wyrzucać pieniądze na w/w i podobne projekty, urzędasy zabierzcie się do jasnej cho..ery do uczciwej pracy i zacznijcie ściągać inwestorów. Ciekawostka: zawsze myślałem, że nasz lokalny Mazur i patriota nazywa się Kajka, a tu na pomniku czytam Kayka ?

  2. Bo pisze:

    Czyli co konkretnie będzie się działo i jaki efekt przyniesie, bo z tekstu nie wynika nic. Zlepek słów nie przekazujących żadnych treści.

  3. Joanna pisze:

    Mija kolejny rok nierzadow prezia zwanego też małym. Nie dotarł do Ełku żaden inwestor. Śpiąca pani z PT śpi dalej. Potancowki, defilady, koncerty wątpliwej jakości. Ulica WP to wojenny krajobraz. Rok minął. Nic nowego nas nie czeka.

Powiat Ełcki Obchody Dnia Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wczoraj 14 października odbyły...
Powiat Ełcki Wizyta gości z Irlandii
Dziś w Starostwie Powiatowym w Ełku gościliśmy Pana Paula Quinna,...
Powiat Ełcki Polepsza się stan naszych dróg
Wczoraj w siedzibie Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku Wojewoda...
Powiat Ełcki Nasze szkoły coraz atrakcyjniejsze
Wczoraj odbyło się oficjalne oddanie do użytku nowych pracowni w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015