Ełk: Wypadek na drodze S 61. Dwie osoby trafiły do szpitala

Do groźnego wypadku doszło we wtorek na trasie S61 w gminie Prostki. Po zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych i dachowaniu jednego z nich do przydrożnego rowu dwie ranne osoby trafiły do szpitala. Droga w miejscu wypadku zablokowana była przez wiele godzin.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek (20.06.2023r. ) około godzin 12:30 na trasie S 61 w gminie Prostki. Na miejscu przez wiele godzin pracowały służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Star podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawym pasem, w kierunku Szczuczyna, kierującemu samochodem ciężarowym marki Mercedes. W wyniku tego star uderzył w bariery ochronne, po czym dachował do przydrożnego rowu. Kierowca i pasażer zostali zakleszczeni w pojeździe. Obaj z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Jeden, ciężej ranny mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR.

 

Droga w kierunku Szczuczyna była zablokowana przez wiele godzin. Konieczne było wyznaczenie objazdów. Usuwanie skutków wypadku trwało aż do późnych godzin wieczornych.

 

Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora szczegółowo wyjaśniają wszelkie okoliczności wypadku. Wiadomo, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Galeria

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Mikołajkowy Autobus Radia 5
Starostwo Powiatowe w Ełku, jak co roku, uczestniczyło w akcji...
Powiat Ełcki Znamy mistrzów powiatu ełckiego w szachach szybkich
Maja Budnicka z Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w...
Powiat Ełcki Podnieśli swoje kwalifikacje
Uroczyste zakończenie kwalifikacyjnych kursów zawodowych odbyło...
Powiat Ełcki Podpisanie umowy patronackiej
Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015